Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

3 poranne niezbędniki kobiety

Jogging, owoce, warzywa i chude białko – to uniwersalny sposób na dobre rozpoczęcie dnia, ale są takie 3 rzeczy, które powinny bezwzględnie znaleźć się w porannym repertuarze kobiety.

Bez względu na to, czy tym razem witasz dzień we wspaniałym nastroju czy z nieznośną chandrą, jeśli włączysz te 3 rzeczy do swojej porannej rutyny, możesz być pewna, że od samego rana zadbałaś o swój wygląd, zdrowie i samopoczucie.

Przyprawy

To może być szczypta cynamonu w kawie (reguluje cukier we krwi), oregano w jajecznicy (zawiera mnóstwo antyoksydantów) lub odrobina curry na ulubionej kanapce (zwiększa wydzielanie żółci i ułatwia trawienie tłuszczów) – eksperci twierdzą, że aromatyczne przyprawy powinny być nieodzownym elementem zdrowego śniadania, które ma stanowić solidną podstawę rozpoczynającego się właśnie dnia.

Kawa/Herbata

Sięganie po kawę czy herbatę niemal natychmiast po otworzeniu oczu jest dla wielu tak oczywiste, że taka rada może wydawać się zbędna. Jednak te dwa napoje to coś więcej niż właściwości pobudzające. Obydwa obfitują w zwalczające wolne rodniki antyoksydanty, dodają energii, przyśpieszają metabolizm, dotleniają organizm oraz poprawiają pamięć i koncentrację. Nie wspominając już o pobudzającym zmysły aromacie.

Cytryna

Istnieje przekonanie, że ciepła woda z dodatkiem soku z cytryny ma właściwości detoksykujące i niektórzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia od innego napoju. Bez względu na to czy dajesz temu wiarę czy nie, woda z cytryna to najlepszy sposób na poranne nawodnienie organizmu. Solidny zastrzyk witaminy c i antyoksydantów z pewnością wpłynie też korzystnie na stan twojej skóry.

Prawda, że nieskomplikowane? A ile mogą zdziałać!

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość