Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Akcja Krwiobieg

Fundacja Mam Marzenie od 2003 roku spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Obecnie organizuje też ogólnopolską akcję Krwiobieg, która ma na celu zebranie ratującej życie krwi dla małych pacjentów. Akcji patronuje portal mamZdrowie.

21 i 22 maja 2011 roku, w 15 miastach w Polsce, przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, odbędzie się wielka akcja zbiórki krwi dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

O Fundacji Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie, by spełniać marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność dostarcza małym pacjentom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwalają choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wnoszą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Dzięki ludziom otwartym na krzywdę i ich bezinteresownej pomocy, w ciągu 8 lat istnienia Fundacji udało się spełnić ponad 3200 marzeń dzieci z całej Polski. Dziś Fundację stanowi 16 oddziałów, działających przy największych ośrodkach onkologicznych w kraju.

O spełnianych marzeniach

Fundacja spełnia marzenia cierpiących dzieci w wieku 3-18 lat. Choć dziecięca wyobraźnia nie zna granic, wolontariuszom fundacji udaje się podzielić marzenia na cztery kategorie:

1. Chciałbym/chciałabym być… 1. Chciałbym/chciałabym być… Na zdjęciu 7-letnia Julia, której największym marzeniem było zostać Kopciuszkiem – założyć niebieską sukienkę, jechać karocą i być na zamku – marzenie spełnione.

2. Chciałbym/chciałabym dostać… 2. Chciałbym/chciałabym dostać… Na zdjęciu 9-letni Michałek, który marzy o zestawie klocków Lego: wielkim statku powietrznym z serii Star Wars 10179 – Ultimate-Collector`s Millennium Falcon – marzenie jeszcze niespełnione – w trakcie poszukiwań sponsora.

3. Chciałbym/chciałabym spotkać… 3. Chciałbym/chciałabym spotkać… Zdjęcie przedstawia 3-letnią Maję, której największym marzeniem było spotkanie Kubusia Puchatka – marzenie spełnione.

4. Chciałbym/chciałabym zobaczyć… 4. Chciałbym/chciałabym zobaczyć… Na zdjęciu 6-letni Gabryś, który marzył o rejsie prawdziwym statkiem po dużej wodzie – marzenie spełnione.

O akcji Krwiobieg

Fundacja stara się spełniać nawet najbardziej wyszukane marzenia. Jest jednak jedno marzenie, które wymyka się ze wszystkich kategorii. To marzenie największe. I pomimo tego, że mali Marzyciele nie zawsze o nim mówią, wolontariusze Fundacji doskonale zdają sobie sprawę z jego istnienia. Tym marzeniem jest Zdrowie. By pomóc dzieciom je odzyskać, Fundacja organizuje ogólnopolską akcję zbiórki krwi pod hasłem „Krwiobieg Fundacji Mam Marzenie”.

Warszawski Krwiobieg odbędzie się w niedzielę 22 maja 2011 r. Krew będzie można oddawać w specjalnym ambulansie w godzinach 12-16. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, m.in. tworzenie „ściany marzeń”, malowanie twarzy, zjeżdżalnię dla najmłodszych, skręcanie balonów, możliwość sfotografowania się z postaciami z bajek, wystawa zdjęć z realizacji marzeń dzieci.

Przyjdź, dołącz do nas, uratuj życie. Zapraszamy!

Więcej informacji znajdziecie na:

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Laura Hoksa

    fantastyczna akcja! będę na pewno!