Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Alkohol uszkadza kobiecy mózg

Dziewczyno! Nie pij alkoholu! Najnowsze badania wykazały, że spożywanie wysokoprocentowych trunków przez kobiety, jest o wiele groźniejsze niż w przypadku mężczyzn.

Zespół z Międzynarodowego Centrum Baltimore zbadał grupę 102 ochotników uzależnionych od alkoholu. Badania wykazały, że w porównaniu z mężczyznami u kobiet alkoholiczek o wiele gorsza jest pamięć wzrokowa, zdolność wyciągania wniosków i sprawność w rozwiązywaniu problemów. Alkohol bowiem szybciej uszkadza mózgi kobiet niż mężczyzn.

Organizm kobiety inaczej przetwarza i przyswaja alkohol niż organizm mężczyzny. Także w sytuacji gdy oboje ważą tyle samo. Jednym z powodów tej różnicy jest gospodarka wodą w organizmie – u mężczyzn jest jej znacznie mniej.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. sushi (Gość)

    u mężczyzn jest więcej wody w organiźmie niż u kobiet, dlatego też gdy alkohol ulega rozcieńczeniu w wodzie znajdującej się w komórkach i płynach organicznych, u kobiety jego stężenie jest większe niż u mężczyzny pomimo spożycia tej samej ilości alkoholu.

  2. Kuna (Gość)

    Właśnie że u mężczyzn jest mniej wody w organizmie!!! Sushi! nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. asdsa (Gość)

    sushi schowaj sie pod kocyk ze swoimi madrosciami, jezeli nic nie wiesz na ten temat to lepiej siedz cicho i nie pisz takich glupich komentarzy. idioto :*