Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Antidotum na bezsenność

Nie pamiętasz już co znaczy spokojny, nieprzerwany sen? Głowa do góry – naukowcy są na drodze do opracowania leku na bezsenność.

Zespół badawczy Uniwersytetu Bostońskiego odkrył związek mający ogromny wpływ na rytm snu i czuwania. Dowiedziono, że nadmiar enzymu zwanego kinazą białkową zależną od wapnia jest odpowiedzialny za kłopoty z zaśnięciem, podczas gdy jego niedobór powoduje nadmierną senność.

Eksperymenty przeprowadzone na szczurach wykazały, że niewielkie dawki leku blokującego enzym poprawiają jakość snu i ułatwiają zasypianie.

„Celem moich badań jest pogłębienie wiedzy na temat tego, jak sen jest regulowany na poziomie komórkowym, co mogłoby doprowadzić do ustalenia przyczyn zaburzeń snu i opracowania skutecznych leków” - tłumaczy autor badań dr Subimal Dutta.

Choć często ignorowana, bezsenność może być źródłem poważnych problemów zdrowotnych takich jak zaburzenia metaboliczne, halucynacje i szereg zaburzeń psychicznych. Naukowcy mają nadzieję, że prowadzone badania doprowadzą do opracowania metod pozwalających na wyeliminowanie zakłóceń snu i związanych z nimi stanów chorobowych.

Aleksandra Banasik

Tematy: bezsenność, sen

12 produktów, które niszczą
tłuszcz na brzuchu, a ty chudniesz!
Ebook: 12 produktów, które niszczą tłuszcz na brzuchu

Odkryj potrawy dzięki którym schudniesz! Pobierz ebook z opisem tych magicznych produktów i praktycznymi przepisami kulinarnymi z ich zastosowaniem.

Pobierz dzisiaj za darmo:

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Dolley (Gość)

    Куплю очередь на Vоlkswagen Polo Sedan в Ижевске. ÐА¾Ú¼¿Ð»ÐµÐºÑÂация – базовая январь, февраль или март, апрель. тел: 8 912 877 47 64. Татьяна.