Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Ballking - spacer z piłką

Czy słyszałaś już o ballking? To jeden z najnowszych trendów w fitnessie - połączenie ćwiczeń z medytacją! To świetny sposób na szczuplejsze ciało i wypoczęty umysł.

Nazwa tej formy aktywności pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów "ball" (piłka) i "walking" (maszerowanie, spacer) - balking. Jest to trening marszowy, w czasie którego na każdy krok przypada ściśnięcie piłeczki dłonią. Podobnie jak nordic walking, balking pozwala spalić około 200 kcal w pół godziny!

Tajemnica balkingu tkwi w odpowiedniej technice ściskania piłeczek (małych gumowych), która wymusza pracę dłoni i przedramion. Połączenie zatem pracy rąk i nóg podczas marszu daje fantastyczne rezultaty - ujędrnia nogi, pośladki i brzuch.

Rytmiczne ściskanie piłeczek dodatkowo oddziałuje na naszą psychikę. Wprowadza w trans podobnie jak medytacja, relaksuje, zapobiega bólom głowy i poprawia nastrój.

W czasie balkingu spaceruje się w naturalnym, spokojnym tempie, pracując na przemian ramionami. Przy każdym kroku należy pamiętać o ściskaniu piłeczki, która akurat wysunięta jest do przodu. To dobra szkoła koncentracji, ale szybko się jej uczymy.

Gumowe piłeczki do balkingu dostępne są w każdym sklepie sportowym. Cena to około 10 zł za sztukę. Można też wykorzystać amatorskie, miękkie piłeczki do tenisa.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. lidka (Gość)

  nie słyszałam o czyms takim..moze byc ciekawe.kazda forma ruchu jest wskazana,zwlaszcza jeszli podczas jej uprawiania spala sie 200kcal :)

 2. Tonia (Gość)

  to rzeczywiście fajne ćwiczenia. ja staram się wychodzić na spacer z piłkami zawsze jak tylko mam okazję. gumowe kupiłam w sklepie z zabawkami.

 3. fasia (Gość)

  Też kupilam sobie gąbkowe pileczki w sklepie z zabawkami :) Muszę przyznać ze już po pierwszych 10 minutach marszach czuję ze wszystkie mięsnie intensywnie pracuja

 4. kosmetyczka (Gość)

  Ja kupiłam dzisiaj w Decathlonie. Są świetne. Firmy Artengo. Kosztowały ok. 5 zł.