Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Bezużyteczne gadżety fitnessowe

Jak co roku po świętach, na dnie naszych szaf ląduje kilka nietrafionych prezentów, a wśród nich przeróżne gadżety, które w cudowny sposób mają zmienić naszą sylwetkę. A może sami planujecie sprawić sobie jakiegoś bezużytecznego „pomocnika” w ramach realizowania postanowień noworocznych?

Sprzęty wspomagające budowanie sylwetki to prężny rynek pełen gadżetów niewartych przysłowiowego złamanego grosza. Producenci żerują na naszych marzeniach o szybkich efektach niewymagających zbyt dużego wysiłku i zaangażowania. Lenistwo i niewiedza w zakresie fitnessu czynią nas wyjątkowo łatwowiernymi i nic dziwnego, że co jakiś czas dajemy się skusić na bezużyteczny zakup. Według ekspertów, do takich należą:

Uchwyty do pompek

Masz dłonie? Ramiona? Sprawne nadgarstki? Jeśli odpowiedź na przynajmniej 2 z tych pytań jest twierdząca, możesz robić pompki bez specjalistycznych podpórek, za które zapłacisz od 30 do nawet 250 zł w wersji obrotowej.

Fot. www.menscosmo.com Fot. www.menscosmo.com

Wibrujące hantle

Za skutecznością przyrządu znanego jako Shake Weight ma stać nowatorska technologia zwana Dynamiczną Inercją, która podobno zwiększa aktywność mięśni górnych partii ciała o ponad 300% w porównaniu do tradycyjnych ciężarów. Kulturyści i eksperci fitness mają na ten temat odmienne zdanie, którego nie sposób cytować na łamach szanującego się portalu.

Fot. www.dailymail.co.uk Fot. www.dailymail.co.uk

Obciążniki na kostki

Obciążniki na kostki wydają się być korzystne – w końcu zwiększają opór przy każdym ruchu nogi, a to przecież nam chodzi. Niestety, to nie do końca prawda ze względu na stosunkowo niewielki ciężar jaki sobie dodajemy. Najistotniejsze jest jednak to, że już 1,5 -kilogramowy obciążnik może przeciążyć kostki i kolana, a tego powinniśmy unikać jak ognia.

Fot. healthliv.com Fot. healthliv.com

Dyski ślizgające

Nie przekreślamy ich zupełnie. Takie ślizgające się dyski angażują dodatkowe mięśnie i dobrze sprawdzają się na gładkich powierzchniach. Możecie je sobie spokojnie podarować jeśli nie dysponujecie w domu gładkim jak tafla, lakierowanym parkietem, zwłaszcza, że specjalistyczne krążki z powodzeniem można zastąpić papierowymi talerzykami lub kawałkami filcu.

Fot. www.mcsport.ie Fot. www.mcsport.ie

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Rain (Gość)

    Going to put this arcitle to good use now.

  2. Rain (Gość)

    Going to put this arcitle to good use now.

  3. Rain (Gość)

    Going to put this arcitle to good use now.