Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Biczowanie wodą

Mocny strumień wody skierowany na skórę potrafi zdziałać cuda. Modeluje sylwetkę, odpręża i koi ból, pomaga odzyskać siły witalne. Taki masaż możesz wykonać w swojej łazience!

Najlepsze efekty osiągniemy stosując bicze szkockie. Masaż nimi polega na polewaniu ciała na przemian ciepłą i zimną wodą pod ciśnieniem 2-3 atmosfer. We własnej łazience możemy go wykonać używając specjalnego panelu prysznicowego lub zwykłego prysznica. Wodę kierujemy na skórę i przesuwamy słuchawkę prysznicową wzdłuż całego ciała. Z panelu prysznicowego woda wydostaje się w wybranych punktach. W zależności od tego, jak wykonamy zabieg, będzie on miał inne działanie.

Modelowanie sylwetki

Silny strumień wody pobudza krążenie i likwiduje cellulit, rozbijając nagromadzone cząsteczki tłuszczu, ułatwia ich spalanie. Strumień prowadzimy od stóp do ramion i karku, a potem wracamy w dól. Najpierw polewamy skórę wodą ciepłą, po 30 sekundach - chłodną. Cykl należy powtórzyć kilka razy. Pamiętaj, że każda zmiana temperatury powinna odbywać się na wysokości stóp.

Ból głowy

Zimnymi biczami polewaj nogi. Nie powinno się to odbywać pod dużym ciśnieniem. Rozpocznij od wewnętrznej strony i podudzia, a następnie przesuń strumień w dół, aż do dużego palca. Masuj nogi naprzemiennie, kilka razy.

Zmęczenie

Polewaj wodą barki, ramiona i ręce. Ciśnienie nie powinno być zbyt silne. Zacznij od dłoni i kieruj strumień ku górze, a następnie wróć do koniuszków palców. Czynność powtórz kilka razy.

Ból karku i krzyża

Masuj te miejsca gorącą wodą przez około 10-15 minut. Gdy ból ustąpi, rozmasuj skórę ręką i spokojnie wykonaj kilka ćwiczeń pobudzających krążenie - zataczaj koła ramionami, dłońmi i głową.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. paulka (Gość)

    właśnie remontuje łazienkę i będę miał prysznic to świetny pomysł z biczani na celulit ( mam go troszke na łudach) więc bedę próbować ;)

  2. Benek (Gość)

    Świetne, to działa