Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Cellulit - jak się go pozbyć?

Walka z cellulitem jest problemem kobiet zarówno dojrzałych jak i bardzo młodych. Aby się go pozbyć konieczna jest walka na kilku frontach.

Masaż

Podczas masażu poprawia się krążenie krwi i limfy co wpływa na usuwanie toksyn z organizmu. Po masażu skóra jest gładsza i odzyskuje zdrowy koloryt. Masaże są wskazanie zarówno podczas kąpieli jak i po. Woda ciepła rozgrzewa skórę i przyspiesza mikrokrążenie. Miejsca objęte cellulitem masujemy szorstką rękawicą lub gąbką ruchami kolistymi. Jest to doskonały peeling, po którym skóra lepiej wchłonie substancje z kosmetyków. Kąpiel kończymy naprzemiennymi prysznicami - raz ciepłą wodą raz zimną. Po kąpieli wmasujemy balsamy antycellulitowe.

Ćwiczenia

Każda forma ruchu wpływa korzystnie na przyspieszenie przemiany materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Wybierając jednak odpowiednie ćwiczenia na poszczególne partie ciała, można wspomóc walkę z cellulitem. - cellulit na brzuchu - ćwicz z hula-hoop, brzuszki, nożyce - cellulit na pośladkach i udach - półprzysiady, wymachy nóg do tyłu i w bok - cellulit na ramionach - pompki, ćwiczenia z ciężarkami w bok, nad głowę i do tyłu

Dieta

Nadwaga, jak i zbyt szybki spadek wagi prowadzą do rozrostu się komórek tłuszczowych i utraty jędrności skóry. Dieta powinna być racjonalna - mało tłuszczu, słodyczy, białego pieczywa, dużo warzyw, owoców, kasze, ciemne pieczywo. Do jadłospisu wprowadzamy większą ilość ryb, orzechy, pestki i nasiona, oleje roślinne. Konieczne jest też ograniczenie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i kawy.

Tabletki

Dzięki temu, że większość tych preparatów opartych jest na ekstraktach roślinnych np. zielonej herbacie, owocach cytrusowych, kwasach omega-3, są one nie szkodliwe dla naszego zdrowia, za to mogą wspomóc walkę z cellulitem.

Kosmetyki

Żele pod prysznic, balsamy, kremy, serum, wszystkie mają na celu likwidację cellulitu. Wybór preparatów antycellulitowych jest ogromny. Zawarte w nich substancje podnoszą temperaturze ciała, pobudzają metabolizm i ułatwiają rozbijanie tkanki tłuszczowej. Miejsca obj ete cellulitem smarujemy wybranym kosmetykiem i energicznie wmasujemy za pomocą rękawicy lub szczotki gumowej.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość