Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Co NIE wywołuje porodu

Z ankiet wynika, że ponad połowa kobiet zbliżających się do rozwiązania ciąży stosuje niesprawdzone i w gruncie rzeczy nieskuteczne metody wywoływania porodu.

Nie jest do końca jasne, co decyduje o rozpoczęciu akcji porodowej. Wiemy natomiast, że do skurczów macicy dochodzi pod wpływem hormonów wyprodukowanych w wyniku zmian zachodzących w łożysku i gospodarce hormonalnej płodu. „Bez względu na to jakie metody stosują kobiety, by zakończyć ciążę, wywołanie porodu pozostaje w zasadzie poza ich kontrolą” - mówi Jonathan Schaffir, profesor ginekologii i położnictwa Uniwersytetu Stanu Ohio.

Od długich spacerów, mycia okien, seksu i wchodzenia po schodach po ostre jedzenie, środki przeczyszczające i ziołowe mieszanki – istnieje niezliczona ilość domowych procedur, które choć mogą wydawać się skuteczne, nie wywołują według ekspertów pożądanych skurczów. Prof. Schaffir twierdzi, że jedyne działanie, które może zwiększyć produkcję oksytocyny to stymulacja sutków, ale odradza jej stosowanie ze względu na brak danych w zakresie bezpieczeństwa takiego postępowania.

Większość ze stosowanych metod wywoływania porodu nie stanowi co prawda zagrożenia dla matki i płodu, ale są niepotrzebną ingerencją, która może tylko osłabić kobietę przed czekającymi ją trudami porodu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie domowe sposoby pozbawione są ryzyka. Zdarzały się przypadki komplikacji kardiologicznych u dziecka po zażyciu przez matkę ziołowych suplementów. Lepiej zatem zdać się na naturę i cierpliwie czekać.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Ganesh (Gość)

  The first thing I wanted to do was to thank the auothr for making such a beautiful blog! No one could have done it better! Thank you very much for the pictures which are on the page. They are splendid! I will surely add your blog to my links and will always visit the web page you’ve created!

 2. Tonic (Gość)

  Tak malfd uzledček a přitom ten největšed a nejdokonalejšed ze1zrak... me1m slzy v očedch, Moniko... velike1 graltuace k tak kre1sne9 holčičce! Přeji jed ten nejkre1snějšed život, co si jen člověk může představit. Aničko, vedtej v tom našem světě, ať se Ti tu dobře dařed a ať jsi obklopena, co nejvedc to jen půjde, svojed be1ječnou rodinou. Ať ve1m Pe1n Bůh všem požehne1!

 3. anita (Gość)

  nie wiem skąd takie pomysły, przecież wszystko ma swój czas, jeśli nie to lepiej iść do lekarza a nie kombinować samej.mi się aż tak nie spieszyło ;) ważne,że całą ciążę o siebie dbałam i dbam nadal, choćby biorąc pregnofer dha. bardzo dobry zestaw kwasów dha które wpływają na pozytywny rozwój oczu i mózgu płodu i niemowląt.

 4. gumowa

  Mi tam pomógł sex z moim mężem. Wieczorem było miło a rano się zaczęło. Chociaż są przypadki gdzie na prawdę trzeba poród wywoływać ale myślę, że od tego są już lekarze.

 5. aolka

  Istnieje wiele domysłów i zabobonów na sposób przyspieszenia porodu. Po sobie wiem, że każde rozwiązanie ciąży ma swój własny czas, jasne, że nie piszę tu o sytuacjach zagrażających życiu dziecka bo i takie się zdarzają, wtedy lekarz pomaga , ale wiem, że są dziewczyny które dzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie na http://sanitera.pl może to wam pomoże