Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Co szkodzi piersiom

Piękne, jędrne piersi to prawdziwy atrybut kobiecości. Aby były zdrowe i kształtne potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i troski. Czy wiesz, co im szkodzi?

Nadwaga

Jeśli gwałtownie przybierasz na wadze na skórze piersi powstają rozstępy, które bardzo trudno jest zlikwidować. Pamiętaj, że to część ciała, która tyje najszybciej. W ciąży nie zapominaj o smarowaniu ich preparatami na rozstępy.

Gwałtowne chudniecie

Gdy się odchudzasz, rób to rozsądnie. Diety, które w szybkim tempie pozwalają ci pozbyć się zbędnych kilogramów, źle wpływają na skórę twoich piersi.

Traci elastyczności i jędrność, a piersi opadną. Nie pomogą wówczas najdroższe preparaty do pielęgnacji biustu ani wytrwała gimnastyka.

Uciskanie

Piersi nie lubią być uciskane. Nawet nie wielki nacisk, ale długo trwający, źle wpływa na ukrwienie tkanek, a te - gdy są niedotlenione - gorzej się oczyszczają. To prosta droga do powstawania torbieli. Unikaj więc spania na brzuchu i w staniku, noszenia za małego i źle dobranego do kształtu piersi biustonosza.

Używki

Palenie papierosów to zmora dla twoich piersi. Toksyny zawarte w dymie tytoniowym wpływają na znaczne rozszerzenie się przewodów mlecznych. Sprzyjają też powstawaniu ropni i przetok. Częściej też rozwijają się zapalenia piersi. Twoja skóra na piersiach (i nie tylko) ma odcień ziemisty. Najlepiej od razu rzuć palenie! Unikaj zadymionych pomieszczeń i biernego palenia.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. korin (Gość)

    za to na pewno pomagaja balsamy ujedrniajace, zimne prysznice i tabletki bust Up :) )

  2. babaryba

    szkodzi też (i to bardzo) trening bez stanika sportowego, szczególnie przy dużym biuście.