Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Cudowna pigułka odchudzająca

Tak, to prawda! Bezpieczna i niebywale skuteczna pigułka hamująca apatyt ma pojawić się na rynku w ciągu dwóch lat.

Nowy lek nosi nazwę lorkaseryna i już został okrzyknięty ostatnią deską ratunku zanim otyli pacjenci zdecydują się na drastyczne kroki, takie jak operacyjne zmniejszenie żołądka.

Twórcy leku twierdzą, że poprzez supresję apetytu jest on w stanie doprowadzić nawet do 40-proc. spadku wagi na przestrzeni roku.

Mechanizm działania nowej pigułki porównywany jest do funkcji serotoniny, której wytwarzanie w mózgu redukuje apetyt i zapobiega napadom głodu. Co ważne, lorkaseryna nie wykazuje efektów ubocznych typowych dla leków odchudzających – przede wszystkim nie przyspiesza akcji serca i nie podnosi ciśnienia krwi.

Oczywiście nie brakuje krytyków i wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa stosowania nowego leku. W Stanach Zjednoczonych nie dopuszczono go jeszcze do sprzedaży i konieczne są dalsze badania w celu otrzymania licencji na wprowadzenie pigułki na rynek.

„Otyłość wymyka się spod kontroli i dieta oraz ćwiczenia mogą nie wystarczyć” - mówi Dr Christen Anderson w odpowiedzi na zarzuty i niepokoje. „Motywacja szybko spada i niektórzy pacjenci potrzebują innego rodzaju pomocy. Obecnie mają niewiele opcji. Operacja to drastyczne i ostateczne rozwiązanie, więc zarówno lekarze, jak i pacjenci powinni mieć dodatkowe narzędzia do zwalczania otyłości.”

Wierzycie w takie cuda?

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Odchudzanie (Gość)

    Nadmierna tusza to problem nie tylko kosmetyczny, lecz także zdrowotny. Długotrwała lub powiększająca się nadwaga jest często skutkiem zaburzeń metabolicznych i prowadzi do problemów z krążeniem, przeciążenia wątroby i nerek. Nadmierna masa ciała obciąża układ kostny a w szczególności kręgosłup i stawy kończyn dolnych. Aby skutecznie przeciwdziałać nadwadze należy podejść do problemu kompleksowo. Nie pomoże ostra dwutygodniowa dieta, bo problem wróci na nowo wzmożony jeszcze przez efekt jo-jo. Należy wyrobić w sobie nawyki zdrowego stylu życia, gimnastykować się, rozsądnie się odżywiać i stosować odpowiednie preparaty wspomagające odchudzanie oraz zapobiegające wiotczeniu skóry.