Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Ćwiczenia z książką

Zrób sobie przerwę podczas nauki lub pracy, złap za książkę i zacznij ćwiczyć. Taki trening dotleni i rozrusza spięte mięśnie, złagodzi stres. Zobacz, jak łatwo ćwiczy się z książką.

Ćwiczenia na piękne piersi.

Książkę trzymasz przed sobą, ręce zgięte w łokciach i przyciągnięte do klatki piersiowej. Naciskasz na książkę tak, aby poczuć napięcie mięśni w klatce piersiowej, a następnie odpoczywasz chwilę. Ćwiczenie powtarzasz 20 razy.

Smukłe ramiona

Wychodząc z pozycji poprzednich ćwiczeń, przechodzisz do podnoszenia książki nad głowę. Wykonujesz łagodne wymachy 10 razy i serię szybkich kolejne 10 razy.

Mocne plecy

Ćwiczenie to polega na wykonywaniu skłonów w bok z książką uniesioną ponad głowę. Stoisz w lekkim rozkroku. Przenosisz ciężar raz na prawą, raz na lewą stronę z krótką pauzą pośrodku, w pozycji pionowej. Ćwiczenie wykonujesz 20 razy, po 10 skłonów na każdą ze stron.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha i ud

Siadasz na krześle, rękoma trzymasz się siedzenia. Książkę wkładasz między uda. Podnosisz i opuszczasz nogi zgięte w kolanach. Napinasz mięśnie brzucha. Powtórz 20 razy.

Ćwiczenia na uda

To ćwiczenie podobne jest do poprzedniego, ale wymaga większej koncentracji. Książkę układasz na kolanie zgiętej nogi, podnosisz do góry raz prawą, raz lewą nogę (wcześniej zmieniasz ułożenie książki). Powtarzasz po 10 razy na każdą nogę.

Piękne ramiona

Ćwiczenie wykonujesz w pozycji siedzącej. Książkę trzymaj w prostej ręce na wysokości biodra. Podciągaj jak ciężarek do góry, napinając mięśnie ramion, a następnie opuszczaj do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 20 razy i zmień rękę.

Ćwiczenia na plecy i kręgosłup

Usiądź na krzesełku, ręce, w których trzymasz książkę zegnij za głową. Wykonuj skręty kręgosłupa raz w prawą, raz w lewą stronę. Ćwicz 20 razy.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Karolina (Gość)

  No proszę, co to można wymyślić :) W sumie dobry pomysł co 30min porobić coś podczas nauki żeby dotlenić mózg, pamiętajcie również podczas nauki o piciu wody - podstawa!

 2. Wielka Baśka (Gość)

  Ćwiczenia z książka, no całkiem fajne, sprawdzę jutro w trakcie nauki :)

 3. Dominika z Krainy (Gość)

  Szukałam informacji jak poprawić wyniki w nauce i to się chyba powinno sprawdzić, zaraz zaczynam :)

 4. Ona (Gość)

  Całkiem fajne ma to krzesło ta pani na zdjęciu, ciekawe jak się na nim siedzi :) Dosyć interesująca alternatywa dla ćwiczeń, prawie taka nadająca się do pobudzenia organizmu w trakcie długiej nauki...

 5. marek (Gość)

  raczej jako ćwiczenia czy tam trening to nie ma co tego traktować, ale jako dotlenienie w trakcie nauki to genialne, polecam również dobre oddychanie w trakcie i żonglowanie...

 6. Martyna (Gość)

  Ciekawe, zawsze chwila odprężenia w trakcie nauki.