Cynk
Cynk pomaga nam na częste infekcje, wypadające włosy i łamiące się paznokcie. Dzięki niemu odczuwamy smaki i zapachy.
W organizmie mamy śladowe ilości cynku, ok. 1,5- 2,2g. Wchodzi jednak w skład ok. 80 enzymów. Pobudza pracę trzustki grasicy, prostaty, uczestniczy w przemianie białek, tłuszczów i węglowodanów. Broni nas przed grypą, zapaleniem spojówek, grzybicą, wzmacnia odporność.
Cynk poprawia sprawność intelektualną, zapobiega demencji, wspomaga leczenie depresji i schizofrenii. Wpływa korzystnie na płodność, reguluje miesiączkowanie, przeciwdziała chorobom prostaty, łagodzi objawy osteoporozy, hemoroidów, zapalenia jelit. Chroni komórki przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest również skuteczny w leczeniu trądziku młodzieńczego i różowatego, wyprysków i łuszczycy.
Cynk dodaje blasku naszym włosom
Źródła cynku
Niepokojącym sygnałem na niedobór cynku może być brak apetytu, suchość w ustach, podatność na infekcje, pogorszenie pamięci, uczucie znużenia.
Większość z nas ma za mało cynku, gdyż występuje on w produktach, które jemy rzadko i w małych ilościach. Najbogatszym źródłem są małże, ostrygi, zarodki pszenicy, wątroba wieprzowa, pieczeń wołowa, fasola, wątróbka kurza, migdały, chleb pełnoziarnisty żytni, węgorze i groszek zielony.

Pierwiastek urody
Regularne zażywanie niektórych leków, w tym pigułek antykoncepcyjnych, jak również nadużywanie alkoholu znacznie obniża poziom cynku w naszym organizmie. Cynk nazywany jest pierwiastkiem urody. To od niego zależy stan naszej skóry, piękne lśniące włosy, czy tez ładne paznokcie. Niezwykłe właściwości cynku są doceniane nie tylko w medycynie, ale również w przemyśle kosmetycznym i żywieniowym.
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta
zgłoś treść posta