Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Częstomocz

Częstomocz to termin określający nieprawidłowo częste oddawanie moczu, zwykle w niewielkich ilościach, mogące występować w ciągu dnia, w nocy lub całodobowo i zwykle będące objawem chorobowym (z wyjątkiem częstomoczu w ciąży, który jest wynikiem ucisku powiększającej się macicy na pęcherz).

Częstomocz jest najczęściej wynikiem zakażeń układu moczowego (rzęsistkowica, zapalenia pęcherza i cewki moczowej), rozrostu gruczołu krokowego oraz niewydolności nerek. Może wystąpić wskutek ucisku pęcherza przez guz rozwijający się w obrębie miednicy mniejszej.

Częstemu oddawaniu moczu mogą towarzyszyć inne objawy dyzuryczne, takie jak ból podczas oddawania moczu, bolesne parcie na pęcherz, potrzeba natychmiastowego oddania moczu i trudności w utrzymaniu moczu.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. majka (Gość)

    przy zapaleniu pęcherza co 5 minut odwiedzałam toaletę. od momentu wyleczenia biorę profilaktycznie żurascin uro.zawiera żurawinę, witaminę c oraz pokrzywę, która dział ochronnie na cały układ moczowy.

  2. lilka_mała (Gość)

    Mi bardzo pomógł urinal intensive, szybko wyleczyłam infekcję i nie mam nawrotów dzięki suplementacji żurawiną.

  3. Lunna01 (Gość)

    A ten Urinal to tylko przy takich dolegliwościach jak częstomocz? Ja mam ewidentnie zapalenie pęcherza, boli, zwłaszcza jak próbuję się załatwić, ciągle czuje że mam pełny pęcherz, a nie idę do łazienki i nic.