Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Dieta 5 Czynników

Dieta 5 Czynników, czyli 5 Factor Diet to ostatnio prawdziwy hit w odchudzaniu celebrities. Stosują ją m.in. Halle Berry, Orlando Bloom, Natalie Portman i Mandy Moore. Opiera się na prostym założeniu: 5 posiłków dziennie, bogatych w 5 podstawowych składników odżywczych.

Restrykcyjne ograniczanie pokarmów, jedzenie liścia sałaty i popijanie go wodą to coś, co mogłoby doprowadzić do rozpaczy nie jedną odchudzającą się osobę. Dieta, opracowana przez Harleya Pasternaka, hollywoodzkiego trener fitness, ma na celu przełamanie tego procederu zrzucania zbędnych kilogramów. Owszem o zasadach należy w niej pamiętaj i je przestrzegać, ale też należy czerpać przyjemność z jedzenia. Nie głodzić się, a racjonalnie planować swoje menu.

Zasady swej diety Pasternak zawarł w książce "5 Factor Diet", która zyskała dużą popularność i rozeszła się w milionach egzemplarzy, czyniąc z jej autora specjalistę od zrzucania zbędnych kalorii. Można ją kupić np. w Empiku, w cenie 72 zł.

Założenia diety

Podstawową zasadą diety jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, zawierających pięć podstawowych składników: chude białko, węglowodany złożone, błonnik, "dobre" tłuszcze i niesłodzone napoje, np. porcja pieczonego kurczaka, mix warzyw z odrobiną oliwy z oliwek, pół kubka soczewicy oraz szklanka mineralnej wody gazowanej. Autor diety zaleca, aby sięgać po dania o niskim indeksie glikemicznym, a jednocześnie po produkty o wysokiej zawartości błonnika. Dzięki temu unikniemy napadów tzw. "wilczego głodu", poprzez utrzymywanie stabilnego poziomu cukru we krwi. Zatem powinno się wybierać białe mięso, zamiast czerwonego i unikać spożywania m.in. winogron oraz arbuzów, które charakteryzują się wysokim indeksem glikemicznym.

Odchudzanie na 5

 • 5 tygodni - to czas trwania diety
 • 5 posiłków dziennie - skomponowanych z 5 podstawowych składników odżywczych: chudego białka, węglowodanów złożonych, błonnika, "dobrych" tłuszczy i napoi tj. jak woda lub soki warzywne.
 • 25- minutowe treningi codziennie są efektywniejsze niż spędzanie długich godzin w siłowni raz na jakiś czas
 • 5 dni folgowania w ciągu 5 tygodni, czyli łakomstwa i oddania się przyjemnościom podniebienia. W tych dniach można jeść wszystko, na co mamy ochotę.
Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Matilda (Gość)

  Thanks for writing such an eaunyto-s-derstand article on this topic.

 2. Matilda (Gość)

  Thanks for writing such an eaunyto-s-derstand article on this topic.

 3. Matilda (Gość)

  Thanks for writing such an eaunyto-s-derstand article on this topic.

 4. Bilbuss66

  Bardzo ciekawa dieta i spróbuje przetestować to na własnej skórze.
  https://miod-malina.com/