Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Dieta a zapach naszego ciała

Czy wiesz, że to jak pachnie twoje ciało w dużej mierze zależy od tego co jesz? Jeśli więc chcesz aby wokół ciebie roztaczały się przyjemne aromaty, sprawdź jak powinnaś się odżywiać.

Subtelny, piękny zapach, delikatnie drażniący nozdrza, to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Jednak aromatach, jakie otulają nasze ciało, to nie tylko kwestia higieny, perfum i dezodorantów. O tym, jak pachnie nasze ciało, decyduje w dużej mierze nasza dieta. To dzięki niej nasze ciało promieniuje specyficznym zapachem, charakterystycznym tylko dla nas. Tej naturalnej woni nie można "skomponować" z chemicznych składników, jest niepowtarzalna. Wiedział o tym, pozbawiony własnego zapachu, bohater powieści "Pachnidło". Aby uzyskać ukochaną, idelaną woń dla swojego ciała, zabijał kobiety i z nich zdejmował ich zapachy. Ty na szczęście jesteś panią własnego zapachu. Można zadbać o to, aby był przyjemny, stosując odpowiednią dietę.

O tym powinnaś wiedzieć:

 • Najłagodniejszym zapachem odznaczają się wegetarianie. Dlatego w naszej diecie powinno znaleźć się więcej ryb i owoców morza, mniej mięsa.
 • Zapach tłuszczu nie jest aromatem, którym chciałybyśmy się otaczać, dlatego swoje potrawy przyrządzajmy na parze, mniej smażymy.
 • Ograniczmy w swej diecie takie warzywa jak czosnek, cebula, por i seler.
 • Unikajmy konserwantów, bo zawierają sztuczne barwniki i dodatki aromatyzujące – główne źródło przykrego zapachu.
 • Zapach ciała poprawiają owoce – jedzmy ich zatem jak najwięcej! Zawarty w nich błonnik ułatwi przemianę materii, a tym samym pozbycie się z przewodu pokarmowego toksycznych produktów, które często są przyczyną przykrej woni naszego ciała.

Na to jak pachniemy, wpływa jednak nie tylko to co jemy, ale też sposób w jaki jemy. Dlatego swoje posiłki komponujmy tak, aby nie oddzielały ich wielogodzinne przerwy, gdyż nasz układ trawienny nie będzie w stanie uporać się ze zbyt dużymi porcjami jedzenia na raz. Doprowadzi to do zalegania pokarmu w jelitach, co z kolei stanie się źródłem toksyn o przykrej woni.

Aby pięknie pachnieć nie trzeba zatem wielkiego zachodu. Wystarczy, że będziesz delektowała się swoimi posiłkami kilka razy dziennie, w spokoju i bez pośpiechu, jadła zdrowo i racjonalnie, a wówczas twoje ciało będzie zawsze kusząco pachnące.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. dyslektyczka (Gość)

  ja swego czasu piłam tylko rumianek , zadnych herbat, soków , coli. Mój ówczesny chłopak mówił że moja skóra pachnie słodko. Jak karmel. gdy znudził mi sie rumianek przestałam tak pachnieć.
  Picie szałwi zaś powoduje ze pachnie sie lekko drzewno-trawiaście. Od garstki suszonego ananasa codzinnie przez miesiąc skuóra zacznie leciutko pachniec tym owocem :)

 2. Edytka88 (Gość)

  Przeczytałam artykuł i muszę powiedzieć, że nie muszę zbytnio się wysilać ponieważ nie jadam mięsa, a wyżej wspomnianych warzyw (seler, cebula, czosnek) nie znoszę. Bardzo pocieszające :)

 3. Andzia (Gość)

  Wydaję mi się że to głównie zależy od właśnie od tego co pijemy :) To właśnie poprzez wodę naz organizm może wydalać te niepotrzebne substancje na zewnątrz również poprzez np pot :)

 4. Werra870 (Gość)

  Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka