Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Dieta hCG potencjalnie szkodliwa

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków informuje, że środki odchudzające zawierające hormon HCG są nielegalne i potencjalnie niebezpieczne. Jednocześnie apeluje, by konsumenci wystrzegali się sprzedawanych w Internecie pigułek, kropli i roztworów do iniekcji.

hCG, czyli gonadotropina kosmówkowa, to hormon produkowany w trakcie ciąży przez zarodek, a potem przez łożysko. Oznaczanie obecności gonadotropiny hCG w moczu lub krwi kobiety jest metodą wykorzystywaną w testach ciążowych.

Metodę odchudzania opartą na przyjmowaniu hCG opracował w połowie XX w. brytyjski endokrynolog A.T.W. Simeons i stosował ją w prywatnej klinice w Rzymie, głównie na pchających się drzwiami i oknami celebrytach.

W nieoficjalnym obiegu pojawiły się więc środki homeopatyczne, które – jak wynika z działań marketingowych – mają przyśpieszać metabolizm i powodować gwałtowny spadek wagi. Taka dieta ma jednak jedno istotne obostrzenie – wartość kaloryczna posiłków nie może przekraczać 500 kcal dziennie. Nic dziwnego, że chudnie się w oczach...

Elizabeth Miller z Centrum Ewaluacji i Badań nad Lekami informuje, że nie istnieją żadne zatwierdzone przez FDA produkty odchudzające z dodatkiem hCG i ich stosowanie może być szkodliwe. Ponadto ostrzega, że ograniczanie dziennej dawki energii do 500 kcal grozi kamicą żółciową, arytmią i zaburzeniami poziomu elektrolitów.

Przeprowadzone ostatnio badania wskazują, że prawie 5 milionów Amerykanów rocznie pada ofiara oszustw „przemysłu odchudzającego”. Strach pomyśleć, ile jest takich osób na całym świecie.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. fitMarcelina (Gość)

    B52 Najistotniejsza w odchudzaniu jest motywacja dziewczyny, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech poszuka w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka