Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Dieta na suchą skórę

Sucha i łuszcząca się skóra to problem nie tylko bolesny, ale też nieestetyczny wizualnie. Jak sobie radzić z nawilżeniem skóry poprzez dietę?

Suchą skórę można skutecznie nawilżyć od środka. Podstawą jest oczywiście picie przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody.

W naszej diecie powinniśmy także skupić się na tzw. dobrych tłuszczach, które wzmacniają ścianki komórkowe i zapobiegają utracie wody.

Dobre tłuszcze znajdziemy w awokado, oliwie z oliwek, cytrusach, czy też w kiwi. Wszystkie te produkty zawierają również potas, który reguluje gospodarkę wodną organizmu.

Również bogata w siarkę kapusta zapobiega podrażnieniom i wysuszaniu skóry, więc warto dodawać ją jako surówkę do posiłków jak najczęściej.

Czego unikać?

Z naszego menu powinniśmy wykluczyć produkty, które będą wysuszać skórę i wypłukiwać z organizmu sole mineralne.

Listę zakazaną otwiera kawa i czarna herbata, które pite w nadmiarze powodują odwodnienie całego organizmu, w tym także skóry.

Większość potraw smażonych w tłuszczach zwierzęcych oraz tłuszcze nienasycone typu trans (margaryna i tłuszcze cukiernicze) powodują wzrost stężenia złego cholesterolu i obniżają zawartość dobrych tłuszczów, co kończy się wysuszeniem skóry.

Czytaj także: 4 kroki do pięknej cery

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. łukasz (Gość)

    Artykuł kiepiski, skąpy w wiadomości tak jakby był pisany od niechcenia niestety.

  2. malwina (Gość)

    hm...ale to dziecinne proste wogule kto to napisal?jakies dziecko z 4 podstawowki nie obrazajac oczywiscie?masakra :(

  3. Talka (Gość)

    jak żyć bez kawy ;) ale faktycznie moja skóra jest bardzo sucha i wrażliwa, szczególnie teraz w sezonie zimowym. Na szczęście ratuje mnie codzienne stosowanie elodermu - balsam + emulsja do kąpieli, które dobrze nawilżają i natłuszczają skórę, odbudowują barierę ochronną naskórka i łagodzą swędzenie.