Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Dieta starszej osoby

Bywa, że osoby starsze źle się odżywiają, gdyż są mało samodzielne i zniedołężniałe.

Często jest też tak, że nie interesują się co i jak jedzą, ponieważ czują się niepotrzebne i zbędne. Dieta osób w podeszłym wieku powinna być urozmaicona i lekkostrawna. W ich jadłospisie powinno znaleźć się dużo produktów zawierających witaminy z grupy B, które pobudzają apetyt i poprawiają pracę serca. Witaminy B1, B6, B12 znajdują się m.in. w grubych kaszach,owsiance, otrębach, orzeszkach ziemnych, wątrobie. W diecie nie może zabraknąć owoców i warzyw, a także ryb, chudego mięsa, dobrych gatunków wędlin, produktów mlecznych, ciemnego pieczywa, makaronu.

Porcje powinny być małe, podawane co 3-4 godziny. Do picia najlepsze będą herbatki ziołowe, owocowe i woda niegazowana. Osobom osłabionym chorobą można podać preparaty odżywcze o działaniu wzmacniającym np. Nutridrink. Można go pić między posiłkami.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. Gość (Gość)

    Nie każda osoba starsza ma w sobie tyle siły, aby sobie przygotowywać posiłki i też często nie ma kogoś kto może pomóc w tym. U nas sprawdziło się stosowanie Nutramilu. Wystarczyło go rozpuścić i wypić co dla starszej osoby jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, a dodatkowo produkt dostarcza wszystkiego co jest potrzebne.

  2. filip.reczek

    Ja mam jeszcze problem z wyborem odpowiednich produktów, bo jestem cukrzykiem. Na szczęście jest taka fajna strona http://oddajcukier.pl i tam sobie czytam wszystko o lekach i inne ciekawe artykuły.