Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Dieta Vitaline – chudnij co 13 minut!

Jeść co 13 minut i ciągle tracić na wadze – to marzenie wielu podjadaczy. Za ich pragnieniami podążyła Norah Elizabeth Lane, autorka książki „The 13 Minute Diet”. Czy proponowana przez nią dieta jest rzeczywiście tak dobra i skuteczna?

Książka „The 13 Minute Diet” Norahy Elizabeth Lane, rozpętała w Ameryce prawdziwą burzę. Zaproponowana w niej dieta o nazwie Vitaline mówi: „Jedz bardzo często, za to niewiele i chudnij”! Każdy, kto lubi podjadać pomiędzy posiłkami, był szczęśliwy, że w końcu uda mu się zrzucić zbędne kilogramy. Ale niestety ... żadna dieta do najprzyjemniejszych nie należy. I ta również ma swoje plusy i minusy.

Dieta opracowana został na zasadzie małych porcji, podawanych w 13 minutowych odstępach przez cały dzień. Nie ciesz się jednak na myśl, że będziesz mogła sobie bezkarnie podjadać. Wszystkie posiłki są z góry rozplanowane i dostosowane indywidualnie do twoich potrzeb. Porcje są natomiast tak małe, że wydają się aż śmieszne! Bo czy zasmakujesz w czymś, co jest wielkości paznokcia albo połówki łyżeczki od herbaty? Poza tym czas! Musisz pilnować, by posiłki zjadać dokładnie co 13 minut. To przecież niewykonalne w naszym zabieganym życiu. No chyba, że nastawimy sobie budzik, który będzie nam przypominał o kolejnej porcji i tym samym wprawiał nas w rozdrażnienie. Każdy przecież chce jeść wtedy, kiedy ma ochotę, a nie wtedy, kiedy musi.

Co jemy?

Na całą dietę składają się trzy bardzo niskokaloryczne główne dania i mniejsze porcje podawane pomiędzy nimi w ustalonym odstępie czasu. Dozwolone są małe kawałki mięsa i warzyw, a także odrobina tłuszczu. Ogólnie je się mało węglowodanów, natomiast sporo protein. W pierwszym tygodniu zabroniony jest alkohol, w drugim można pozwolić sobie na kieliszek wina i trochę więcej owoców. Cukier jest kompletnie wykluczony. Możemy więc zapomnieć o batonikach, czekoladzie i wszelkich deserach.

Dodatkowy ruch

Podczas odchudzania nie dozwolone są zbyt forsowne ćwiczenia. Zalecane są tylko spacery, pływanie, ewentualnie rekreacyjna jazda na rowerze.

Ile można schudnąć?

Jak twierdzą ci, którzy poddali się diecie - 2,5 kg w 2 tygodnie.

Gdzie można ją dostać?

Aby zdobyć dietę dostosowaną indywidualnie do swoich potrzeb należy wejść na stronę: www.vitaline-slimming.co.uk i zapłacić blisko 50 funtów. Potem wypełnić ankietę (z uwzględnieniem kłopotów zdrowotnych). Dostaniesz wówczas rozpiskę na cztery tygodnie i będziesz mogła zacząć swoje „ulubione podjadanie”.

Dieta została zaaprobowana z medycznego punku widzenia.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Lilka (Gość)

  Chociaż jestem typem podjadacza, to jednak nie dla mnie ta dieta. Jeść z zegarkiem w ręku? No way!

 2. malina (Gość)

  Ta dieta jest bez sensu. Takie małe posiłki jak paznokieć co 13 minut? Nie wiem, kto by się na coś takiego zdecydował :]

 3. ola (Gość)

  dziwna ta dieta

 4. bardzo chuda (Gość)

  a co zrobic jak mam wystające rzebra i "trupia" sylwetke a jedzenie kluchów, pieczywa, ciast, tłustych potraw nie pomaga? Ja wciąż chudne! Jedni chcą schudnąc, ja chcę utyc bo się sobie baedzo nie podobam... wygladam jak anorektyczka a jem bardzo duzo.