Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Długość palców jednak znacząca

Jeszcze do niedawna ocenianie męskich walorów na podstawie rozmiaru stopy czy długości palców u rąk było przedmiotem barowych żartów. Dziś wiemy, że to nie do końca niedorzeczny pomysł.

Z Asian Journal of Andrology dowiadujemy się, że stosunek długości palca wskazującego i serdecznego ma związek z długością penisa we wzwodzie. Badania sugerują, że im mniejsza różnica, tym hojniej mężczyzna jest obdarzony. Zastanawiacie się nad sensownością takich dociekań?

Otóż wiedza tego typu daje panom coś więcej niż tylko pomysł na ordynarny podryw. Krótkie spojrzenie na dłonie mężczyzny może informować o ekspozycji na męskie hormony płciowe w łonie matki, a tym samym wskazywać na ryzyko chorób takich jak nowotwór prostaty.

Idea, że długość palców mężczyzny ma związek z testosteronem nie jest zresztą nowa. Istnieją dowody na to, że stosunek długości palca wskazującego i serdecznego jest powiązany między innymi z jakością nasienia, prawdopodobieństwem zawału mięśnia sercowego czy rysami twarzy.

Jeśli odkrycie zostanie potwierdzone, ta z pozoru nieistotna wiedza może okazać się ważną metodą diagnostyczną z klinicznego punktu widzenia. Nie wspominając już o tym, że mężczyźni być może zaczną przykładać większą wagę do wyglądu swoich dłoni... skoro wszyscy zaczną im się dużo baczniej przyglądać.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość