Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Do sauny po zdrowie i urodę

Zalety korzystania z sauny nie sposób przecenić. Hartuje ciało i poprawia kondycję, pielęgnuje skórę i wspomaga odchudzanie, doskonale też relaksuje. Sprawdź, która odmiana sauny będzie dla ciebie najlepsza.

Rodzaje saun i ich zalety:

- Sauna na podczerwień

W tej saunie panuje przyjemna dla skóry temperatura. Dochodzi do 40-60 st.C, dzięki specjalnym ceramicznym urządzeniom emitującym promienie podczerwone.

Zalety: Głębokie oczyszczenie skóry z toksyn i redukcja cellulitu. Szybsze niż w przypadku korzystania z innych saun pozbycie się nagromadzonego tłuszczu.

- Sauna sucha (fińska)

To sauna ekstremalnie gorąca. Temperatury sięgają w niej nawet 100 st. C, jednak dzięki niskiej wilgotności powietrza nie odczuwa się tego tak bardzo.

Zalety: Doskonale oczyszcza skórę z toksyn, poprawia mikrokrążenie i rozprawia się z nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie, a tym samym z cellulitem. Zanim oddasz się upiększającej kąpieli w saunie, koniecznie zrób peeling skóry szorstką rękawicą lub szczotką, co dodatkowo pobudzi ją do pracy.

- Tradycyjna sauna parowa (łaźnia rzymska)

Temperatura w niej wynosi ok. 50 st. C, jednak ze względu na wysoką wilgotność, odczuwalność temperatury zwiększa się nawet o 100%. Mamy wrażenie, że jest w niej bardzo gorąco.

Zalety: Oczyszcza organizm i pobudza krążenie, ułatwia wchłanianie pielęgnujących kosmetyków. Przed ostatnim wejściem do sauny możesz nałożyć na włosy i skórę odżywcze maseczki, które pod wpływem ciepła wnikną głęboko i zregenerują uszkodzone pasma i naskórek. Możesz też posmarować skórę ujędrniającym balsamem lub olejkiem.

- Sauna ziołowa

Moc aromaterapii połączono z sauną parową o mniejszej wilgotności. Zapachy olejków eterycznych unoszą się w powietrzu i wpływają kojąco na nasze samopoczucie.

Zalety: Olejki z lawendy i melisy relaksują i odprężają. Woń eukaliptusa i drzewa herbacianego wpływa korzystnie na problemy z cerą trądzikową lub przetłuszczającą się. Olejek różany poprawia wygląd skóry i przyjemnie wycisza, uspakaja.

- Lodowa (studnia lodowa)

Wykorzystuje działanie niskim temperatur na poprawę stanu zdrowia i urody. Panuje w niej temperatura ok. -15 st. C. Ściany i podłoga pokryte są lodem. Należy pamiętać, aby przed seansem nie smarować skóry kremem i moczyć jej wodą.

Zalety: Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia dotlenienie komórek, przez co szybciej spala się nagromadzony tłuszcz. Chłód działa odmładzająco na skórę - ujędrnia ją i wygładza. Zmniejsza cellulit.

Przeciwwskazania do korzystania z kąpieli w saunie:

  • Przeziębienie, grypa i wysoka temperatura.
  • Grzybica i choroby skóry.
  • Ostra faza trądziku różowatego.
  • Nadciśnienie, żylaki.
  • Wrzody.
  • Niewydolność nerek.
  • Choroba płuc, astma.
  • Choroby weneryczne, epilepsja, jaskra.
  • Do sauny nie powinny też chodzić kobiety w ciąży i w czasie menstruacji.
Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość