Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Escapelle zastępuje Postinor Duo

Firma Gedeon Richter informuje, że jedynym preparatem z zakresu antykoncepcji postkoitalnej na polskim rynku jest preparat Escapelle. Zastąpi on znany dotąd Postinor.

W związku z dostępnością najnowocześniejszej formy antykoncepcji postkoitalnej, jaką jest preparat Escapelle, firma Gedeon Richter zaprzestała importu preparatu Postinor Duo. Preparat ten może pozostawać dostępny na rynku tylko i wyłącznie do wyczerpania zapasów w hurtowniach.

„Misją firmy Gedeon Richter jest dostarczanie społeczeństwu nowoczesnych leków, które gwarantują wysoką jakość leczenia. Przywiązując dużą wagę do ochrony zdrowia oraz stawiając w centrum uwagi pacjenta, jesteśmy zobowiązani oferować najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania. Obecnie takim rozwiązaniem w zakresie antykoncepcji awaryjnej jest preparat Escapelle” - wyjaśnia Magdalena Bober z firmy Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o.

Escapelle to jedna tabletka zawierająca 1,5 mg lewonorgestrelu. Zażycie jednej tabletki do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku to zabezpieczenie antykoncepcyjne przy jednoczesnej wygodzie zastosowania.

Antykoncepcją postkoitalna (inaczej zwana antykoncepcja awaryjna, antykoncepcja doraźna lub „po”) to metoda antykoncepcji zalecana tylko i wyłącznie w nagłych przypadkach, np. niepowodzenia zastosowanego zabezpieczenia lub kiedy dojdzie do niezabezpieczonego stosunku płciowego (także w przypadku gwałtu).

W żadnym razie nie może zastępować innych, regularnych sposobów zapobiegania ciąży, dlatego korzystanie z tej metody powinno być sporadyczne.

Cena preparatu Escapelle: ok. 75 PLN

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. aga (Gość)

  Witam, mialam kiedys sytuacje w ktorej ginekolog przepisal mi te tabletke, nie wiem czy pomogla ale nie zaszlam w ciaze...

 2. zuza (Gość)

  mi na szczescie pomogla :) )))

 3. ja (Gość)

  a mi nie, jestem w ciąży (zażyłam ją w 30 godz)

 4. lalka (Gość)

  ja zażyłam ja juz 2 raz i wszystko jest wporzadku ;)
  okres opóźnił mi sie zaledwie kilka h

 5. ja:( (Gość)

  a ja zarzylam i po 5 dniach dalej nie mam okresu, nie wiem czy to ma cos wspolnego :( po za tym moja miala inne opakowanie, mam nadzieje ze to jednak to samo :(

 6. elle (Gość)

  Jezeli doszlo juz do zaplodnienia, tabletka po nie usunie ciazy, ale ja podtrzyma. Dlatego nie ma 100% pewnosc, ze po jej zazyciu nie bedzie sie w ciazy, dlatego tak wazne jest jej szybkie zastosowanie.

 7. kiwiwi (Gość)

  WIem co o tym .. ale ja jak mam problem to pytam mojego ginekologa, ktorego zreszta znalazlam przez portal wpadka.pl , tam tez  bezposrednio mozecie poszukac informacji  o escapelle i innej  antykoncepcji, zadac pytanie specjalista ;)