Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Fast foody a Alzheimer

Szybkie, wysokokaloryczne jedzenie może wywołać groźną chorobę otępienia mózgu - Alzhaimera, przekonują szwedzcy naukowcy z Karolinska Institutet w Sztokholmie.

O tym, że jedzenie typu fast jest niezdrowe nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Sprzyja otyłości, chorobom nowotworowym, chorobom serca, a nawet, według ostatnich badań - chorobom mózgu. Taką teorię wysnuli szwedzcy naukowcy, którzy przez 9 miesięcy badali grupę ochotników poddanych diecie fastfoodowej. Zaobserwowano u nich takie zmiany w mózgu jak m.in. zwyrodnienie tkanki mózgowej, jej kurczenie się i obumieranie, a w końcu zanik niektórych komórek nerwowych.

Dieta oparta wyłącznie na produktach składających się z tłuszczów, cukrów prostych i złego cholesterolu sprzyja rozwojowi Alzheimera. Dodatkowo otępia umysł zanim jeszcze choroba rozwinie się na dobre. Objawia się to częstymi zanikami pamięci, otępieniem, apatią i częstymi wahaniami nastojów. Zatem, jaki wniosek? Jedzmy zdrowo, dbając nie tylko o swoją figurę, ale także zdrowie.

Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

 1. kleopatra (Gość)

  naciagacie biednych na kase stresujac oplata za podanie diety o tescie. paskudna sprawa. jak wam ufac? dla biednego te 25 gr to bulka na przetwanie kolejnego tygodnia biedy...

 2. dziobi (Gość)

  bardzo dziwne.. jest tyle sprzecznych opini naukowcow,chyba te wyniki zaleza o zrodla finansowania tych badan. Tak zwana "zdrowa zywnosc" to ogromny biznes, jestesmy zasypani produktami niskokalorycznymi.Lepsze niskokaloryczne jogurtowe gumki niz klasyczna czekolada tylko dlatego ze ma wiecej tluszczu?Wielu naukowcow obala te mity, niedobor kalori jest grozniejszy niz ich mala nadwyzka,a brak tluszczu prowadzi do zaburzen pracy mozgu i depresji. i komu tu wierzyc..

 3. Włóczykij (Gość)

  ,,Kiedy widzę w supermarkecie - w którym jest pełno wszystkiego - napis, na wydzielonym stoisku "Zdrowa Żywność" To to jest prawdziwy napis, znaczy że wszędzie po za tym stoiskiem jaka jest? Niezdrowa. Skoro sami się przyznają, że tu jest zdrowa i dlatego droższa."
  Wojciech Cejrowski
  Facet dobrze gada.

 4. Adarsh (Gość)

  With all these silly websties, such a great page keeps my internet hope alive.