Rozmiar tekstu: pomniejsz tekst resetuj tekst powiększ tekst drukuj

Flash Dieta - Rób zdjęcia i chudnij

Ostatnie badania wykazały, że osoby odchudzające się, które notują co jedzą, chudną trzy razy więcej niż osoby starające się po prostu jeść zdrowo.

W jednym z badań na Uniwersytecie w Pensylwanii osoby odchudzające się podzielono na dwie grupy. Grupę, która przez rok będzie notować co jadła i osoby nienotujące. Dodatkowo obie grupy wykonywały przez 30 minut ćwiczenia. Osoby z grupy prowadzącej notatki schudły od 7 do 8 kg, te, które nie prowadziły zapisków średnio 2,7 kg.

Prowadzenie zapisków jest jednak czasochłonne i wymaga noszenia z sobą ciągle dziennika. Rozwiązaniem na tą niedogodność jest dzisiejsza technologia.

Najnowsze badania wykazały, że pływacy którzy robili zdjęcia wszystkiemu co jedli, bardziej trzymali się diety od tych nierobiących zdjęć. Dodatkowo przeglądając zdjęcia tego co zjedliśmy, o wiele bardziej wizualnie możemy sobie uzmysłowić jak dużo zjedliśmy.

Wolontariusze, którzy brali udział w badaniu, o wiele bardziej starannie dobierali jakość posiłków bo musieli zrobić ich zdjęcie.

Nasza propozycja planu stosując „flash dietę”.

  1. Zapanuj swoją dietę.
  2. Rób codziennie zdjęcia przy użyciu telefonu komórkowego wszystkiemu co jesz.
  3. W zależności od czasu dokonuj raportów tego co zjadłaś. Po zakończonym dniu, paru dniach, tygodniu.
  4. Analizuj wszystkie dane które zebrałaś i wróć do punktu pierwszego.
Komentarze
Dodaj komentarz

Odpowiadasz jako: Gość

  1. artistique

    ...ciekawy pomysł. wypróbuję :)