4 tydz ciąży tuż po poronieniu, problemy z tarczycą

1. Witam. Mieszkam w Anglii a tu lekarze nie dbają o wczesne ciąże (do 13tyg) i zalecają badania dopiero miedzy 8-12tc. Lekarz rodzinny prosił abym o problemach z tarczycą porozmawiała z położną i wyznaczył mi wizytę na 11 tydz ciąży. moją pierwszą ciążę poroniłam w 7 tygodniu 21.01.2018, od razu gdy zaczęłam plamić pojechałam na pogotowie ratunkowe ponieważ była to niedziela. Badanie krwi: beta hCG: 40, progesteron 2.00 nmol/l. Lekarz podejrzewał poronienie lub ciążę pozamaciczną. Po 2 dniach powtórzyłam badanie progesteronu co potwierdziło poronienie. Mam problemy z tarczycą (ostatnie 4 lata: torbiele, 2x niedoczynność, 3 x progesteron poniżej normy). 22.01.2018 byłam u prywatnego ginekologa który również potwierdził poronienie i przepisał mi progesteron 100mg (1 caps 1xdziennie) , który miałam przyjmować od 16 dnia cyklu przez 10 dni (moje cykle wynosiły 36-40 dni) a jak zajdę w ciążę to cały czas i wtedy mam się do niego zgłosić - niestety ten lekarz już nie pracuje w tej klinice. 3 tyg po poronieniu miałam owulację i od razu zaszłam w ciążę. Chcę wykonać wszystkie konieczne badania prywatnie ale nie wiem jakie. Proszę o opinię na oraz zalecenie badań jakie powinnam wykonać. Czy mam zbadać poziom progesteronu? Jeśli tak to czy powinnam przestać przyjmować go przed badaniami? Po wykonaniu badań umówię się na wizytę u ginekologa.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij