4 tydz ciąży tuż po poronieniu, problemy z tarczycą

1. Witam. Mieszkam w Anglii a tu lekarze nie dbają o wczesne ciąże (do 13tyg) i zalecają badania dopiero miedzy 8-12tc. Lekarz rodzinny prosił abym o problemach z tarczycą porozmawiała z położną i wyznaczył mi wizytę na 11 tydz ciąży. moją pierwszą ciążę poroniłam w 7 tygodniu 21.01.2018, od razu gdy zaczęłam plamić pojechałam na pogotowie ratunkowe ponieważ była to niedziela. Badanie krwi: beta hCG: 40, progesteron 2.00 nmol/l. Lekarz podejrzewał poronienie lub ciążę pozamaciczną. Po 2 dniach powtórzyłam badanie progesteronu co potwierdziło poronienie. Mam problemy z tarczycą (ostatnie 4 lata: torbiele, 2x niedoczynność, 3 x progesteron poniżej normy). 22.01.2018 byłam u prywatnego ginekologa który również potwierdził poronienie i przepisał mi progesteron 100mg (1 caps 1xdziennie) , który miałam przyjmować od 16 dnia cyklu przez 10 dni (moje cykle wynosiły 36-40 dni) a jak zajdę w ciążę to cały czas i wtedy mam się do niego zgłosić - niestety ten lekarz już nie pracuje w tej klinice. 3 tyg po poronieniu miałam owulację i od razu zaszłam w ciążę. Chcę wykonać wszystkie konieczne badania prywatnie ale nie wiem jakie. Proszę o opinię na oraz zalecenie badań jakie powinnam wykonać. Czy mam zbadać poziom progesteronu? Jeśli tak to czy powinnam przestać przyjmować go przed badaniami? Po wykonaniu badań umówię się na wizytę u ginekologa.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij