Alkohol niszczy moje życie.

  1. Witajcie. Chciałabym prosić Was o radę. Jak wygrać z alkoholizmem, który niszczy moje życie? To już trwa jakieś dwa lata, a zaczęło się od problemów rodzinnych. Najpierw była choroba dziecka, a potem śmierć rodziców. Załamałam się i sięgnełam po wino i wódkę, od których potem się uzależniłam. Co mam teraz zrobić?

  2. Witaj. Bardzo Ci współczuję, bo to co przeszłaś na pewno było dla Ciebie traumatyczne. Jednak alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów. Może tylko chwilowo uśmierza ból wywołany trudnymi przeżyciami. Teraz moim zdaniem powinnaś jak najszybciej rozpocząc terapię u dobrego terapeuty uzależnień.

  3. Jak dla mnie lepsze efekty niż spotkania z terapeuta przynosi kilkutygodniowy pobyt w sprawdzonym ośrodku leczenia uzależnień. Polecam w szczególności prywatne placówki, gdzie zwraca się duża uwagę na komfort pacjenta i oferuje się rózne metody wsparcia.

  4. Aha, a mogłabyś polecić mi jakis konkretny osrodek? Jakie metody wsparcia masz konkretnie na myśli?

  5. Polecam np. opisaną na stronie internetowej alkoholterapia.pl prywatną placówkę połozoną na obrzeżach Poznania. Jest tam cisza, spokój i przyjazny personel. Można tam liczyć na takie formy wspracia jak: psychoterapia indywidualna, terapia grupowa, psychoedukacja i w razie potrzeby detoks alkholowy. Poza tym ośrodek obejmuje fachowym wsparciem rodziny alkoholików.

  6. Rozumiem. Nie wiem czy się zdecyduję na coś takiego, ale na pewno zadzownie do tego ośrodka i zapytam jak dokładnie wygląda i ile trwa takie leczenie.

  7. Myslę, że powinnaś zdecydować się na pobyt w tym ośrodku polecanym przez @stynka, namiary znajdziesz na http://alkoholterapia.pl/. Ja tam byłem jakis czas temu i nie żałuję. Dzięki temu wyszedłem z uzaleznienia od hazardu, choć było już naprawdę źle. Spora w tym zasługa mojej rodziny, która przekonała mnie do terapii i pożyczyła pieniądze. Teraz już normalnie funkcjonuję i spłaciłem większość zadłużenia. Twoje życie też na pewno się zmieni, powodzenia!

  8. dobrze jest mieć jakąś grupę wspracia

  9. na pewno są jakieś spotkania AA w Twoim mieście. Warto sięgnąć po pomoc :)

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij