Alkoholizm czy jeszcze nie

 1. Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepiej, także nie warto czekać. W skrajnych przypadkach najlepszy będzie odwyk, ale jeśli problem nie jest poważny, to lepiej zgłosić się do specjalisty od uzależnień. W Poznaniu sprawdźcie sobie gabinet terapii uzależnień na ul. Wybickiego - leczeniem uzależnień zajmuje się od lat, także powinna pomóc, tu http://grazynababiarczyk.pl jest do niej kontakt.

 2. Najpopularniejsze objawy alkoholizmu to:
  -złudzenie, iż alkohol odpręża, redukuje niepokój, zmniejsza poczucie winy,
  -szukanie okazji do picia alkoholu,
  -możliwość wypicia większej ilości alkoholu,
  -trudność odtworzenia wydarzeni z dnia poprzedniego, podczas którego spożywany był alkohol,
  -spożywanie alkoholu w samotności.

  Więcej informacji i profesjonalne porady znajdziesz na stronie:
  http://terapia24h.pl/

 3. Niestety w przypadku problemów z alkoholem, bardzo wiele osób nie dopuszcza nawet do myśli, że są uzależnieni. W związku z czym tutaj niezbędna jest terapia przeprowadzona przez specjalistów. W związku z czym jeżeli chodzi o stolicę i najbliższe okolice, warto sięgnąć po pomoc specjalistów z Antidotum Odtruwanie http://odtrucie.warszawa.pl . Dysponują oni bowiem bardzo wieloma narzędziami do walki z nałogiem, a jednocześnie każdy ich pacjent jest stale monitorowany. Dzięki temu efekty leczenia są bardzo dobre, a co więcej obejmują one także terapię.

 4. jeśli namówisz żonę na walkę z alkoholizmem, bo wyglada na to że ma ona problem to polecam kudzu jako wspomaganie leczenia. niestety lub stety nie powiem na swoim przykladzie jak działa ale wiele osob je poleca. https://www.magazyn-zdrowia.pl/ziola-jednorodne/452-kudzu-korzen-50g-0000538.htm...

 5. Takie terapie dla uzależnionych mogą być kosztowne. W razie gdyby ktoś był pod kreska to polecam uczciwego pożyczkodawce - latwykredyt.pl

 6. Bardzo łatwo jest się uzależnić, nałogi są bardzo podstępne... Byłam w Ośrodku Tratwa w Wiśle i dzięki nim już nie piję. Zależy mi by tak zostało, bo to była długa droga do wyjścia z uzależnienia.

 7. Dobrze jest skontaktować się z lekarzem specjalistą w takich sprawach. Pozdrawiam!


  ________
  http://www.odtruwamy.pl

 8. Wbrew temu co piszą tu niektórzy, alkoholik musi sam zgodzić się na leczenie. Nie da się zawieźć żonę do ośrodka i leczyć ją siłą. Porozmawiaj z nią i może się uda. W Domowy Detoks prowadzą psychoterapię indywidualną i grupową. Przekonaj żonę, żeby jak najszybciej skorzystała z pomocy.

 9. Terapię anty-alkoholową można wspomóc olejkiem CBD, gdyż działa on jako środek neuroprotekcyjny. Może zmniejszać nadpobudliwość, a także zapobiegać uszkodzeniom mózgu, które spowodowane są odstawieniem alkoholu.

  https://konopieizdrowie.pl/olejki-CBD

 10. Jeśli pije w tajemnicy to już jest problem, niestety

 11. lepiej poradzić się specjalisty, porady na forum z pewnością nie są fachowe

 12. Zgadzam się, namówienie na leczenie uzależnienia od alkoholu to polowa sukcesu. Jesli oddasz uzaleznionego pod skrzydla prywatnej kliniki Medox http://medox.org.pl/ to nie będziesz musiał się martwić o to co bedzie dalej. Oni mają wieloletnie doświadczenie z takimi przypadkami i potrafili znajdować rozwiązanie z niemalże każdej sytuacji. Mozna zaufać takim specjalistom

 13. Myśle, że to już czas do niepokoju. Jeśli pije w tajemnicy przed Tobą i stara się ukryć ślady swojego picia to chyba problem jest już na tyle spory, że czas się zacząć przejmować. Porozmawiaj z nią, ale tak wiesz delikatnie, niczego jej nie zarzucaj. Jeśli pije to znaczy, że przestała sobie radzić z problemem, jeśli ja zaatakujesz problem się tylko pogłębi. Musicie szczerze pogadać, ale nade wszystko musisz okazać jej swoją, miłość, wsparcie i akceptację bo z tego co piszesz: utrata pracy i problemy ze znalezieniem nowej ze względu na wiek powodują problem z odnalezieniem się w tej sytuacji co natomiast doprowadziło do osłabionej samoakceptacji i braku pomysłów na konstruktywne rozwiązanie problemu i uciekła w alkohol. Postaraj się ją podnieść na duchu i pocieszaj, ale nie biadol z nią tylko tak wiesz "damy rade", "jak nie my to kto" i staraj się ją czymś zająć, spędzać z nią czas a może wysłać na jakieś zajęcia dodatkowe coś z pracą np z urzędu pracy lub np jakieś zajęcia związane z jej pasją, zainteresowaniami

 14. Myślę, ze już powinieneś. Postaraj się z nią wybrać do nich https://www.centrum-psych.pl/oferta/terapia-uzaleznien-warszawa/ . Prowadzą specjalne terapie dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin. Oni będą w stanie ocenić na jakim etapie jest twoja zona.

 15. popieram, trzeba działać i to szybko

 16. Rodzina szybciej zobaczy problem. Sam człowiek uzależniony często nie przyznaje się do problemu.

 17. Według mnie warto wybrać się do jakiegoś specjalisty..

 18. O alkoholizm bardzo łatwo. Ja mam w rodzinie osobę, która pije zwykle tylko od piątku do poniedziałku rano i sądzi, że przecież 3 dni, to niemal nic. A jednak jest to alkoholik weekendowy. O czym dowiedziałam się w Ośrodku Wiosenna. I zapisujemy rodzinnie tę osobę na zamknięte leczenie.

 19. Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl - jeśli ktoś z Was jest z okolica Krakowa i szuka dobrego miejsca, dla osoby uzależnionej. Potrafią pomóc, wiedzą, jak dotrzeć do osoby uzależnionej.

 20. Myślę, że jeśli zauważamy niepokojące objawy, to warto szukać pomocy u specjalistów. Sami raczej nie rozwiążemy problemu.

 21. Czy kroplówki witaminowe mogą być dobrym rozwiązaniem na problemy z alkoholem? Na ofertę takich kroplówek trafiłem poprzez stronę https://witaminowe-kroplowki.pl/ Jednak nie jestem przekonany, czy warto skorzystać z tej propozycji. Jeżeli ktoś posiada doświadczenie w tym temacie i może się podzielić swoim doświadczeniem, to będę bardzo wdzięczny.

 22. Jeśli czujecie, że może to być problem to moim zdaniem powinniście wybrać się do psychologa. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się terapia uzależnień. Taką pomoc otrzymacie w poradni psychologiczno-psychiatrycznej Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ .

 23. Ja też uważam, że wizyta u psychologa jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Jeśli podejrzewacie alkoholizm to nie ma na co czekać. Poczytajcie, na czym polega terapia uzależnień Poznań Pomarańczowe Ja: https://www.terapiapoznan.pl/terapia-uzaleznien/.

 24. Jeśli chodzi o uzależnienie od alkoholu to wiem doskonale, że łatwe to nie jest zarówno dla samego uzależnionego jak i jego rodziny. Dlatego też bardzo ważne jest to aby przekonać alkoholika na detoks alkoholowy. Sama jakiś czas temu próbowałam namówić ciocię na taki detoks i na szczęście mi się to udało. A była w ośrodku Detoks Fenix w Warszawie. Jest to bardzo dobra palcówka medyczna w której możemy liczyć na profesjonalizm i pomoc

 25. Jestem byłym alkoholikiem i osobiście polecam lekarzy z kliniki w Warszawie wszywki-warszawa.pl
  Samemu jest bardzo ciężko poradzić z nałogiem, wiem z doświadczenia. To fajnie, że pana żona ma kogoś, kto się nią zaopiekuje. Oprócz leczenia chirurgicznego będzie też potrzebowała dużo samozaparcia, a również wsparcia od innej osoby. Ale naprawdę polecam się tam zgłosić i trzymam kciuki!

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij