Alkoholizm czy jeszcze nie

 1. Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepiej, także nie warto czekać. W skrajnych przypadkach najlepszy będzie odwyk, ale jeśli problem nie jest poważny, to lepiej zgłosić się do specjalisty od uzależnień. W Poznaniu sprawdźcie sobie gabinet terapii uzależnień na ul. Wybickiego - leczeniem uzależnień zajmuje się od lat, także powinna pomóc, tu http://grazynababiarczyk.pl jest do niej kontakt.

 2. Najpopularniejsze objawy alkoholizmu to:
  -złudzenie, iż alkohol odpręża, redukuje niepokój, zmniejsza poczucie winy,
  -szukanie okazji do picia alkoholu,
  -możliwość wypicia większej ilości alkoholu,
  -trudność odtworzenia wydarzeni z dnia poprzedniego, podczas którego spożywany był alkohol,
  -spożywanie alkoholu w samotności.

  Więcej informacji i profesjonalne porady znajdziesz na stronie:
  http://terapia24h.pl/

 3. Niestety w przypadku problemów z alkoholem, bardzo wiele osób nie dopuszcza nawet do myśli, że są uzależnieni. W związku z czym tutaj niezbędna jest terapia przeprowadzona przez specjalistów. W związku z czym jeżeli chodzi o stolicę i najbliższe okolice, warto sięgnąć po pomoc specjalistów z Antidotum Odtruwanie http://odtrucie.warszawa.pl . Dysponują oni bowiem bardzo wieloma narzędziami do walki z nałogiem, a jednocześnie każdy ich pacjent jest stale monitorowany. Dzięki temu efekty leczenia są bardzo dobre, a co więcej obejmują one także terapię.

 4. jeśli namówisz żonę na walkę z alkoholizmem, bo wyglada na to że ma ona problem to polecam kudzu jako wspomaganie leczenia. niestety lub stety nie powiem na swoim przykladzie jak działa ale wiele osob je poleca. https://www.magazyn-zdrowia.pl/ziola-jednorodne/452-kudzu-korzen-50g-0000538.htm...

 5. Takie terapie dla uzależnionych mogą być kosztowne. W razie gdyby ktoś był pod kreska to polecam uczciwego pożyczkodawce - latwykredyt.pl

 6. Bardzo łatwo jest się uzależnić, nałogi są bardzo podstępne... Byłam w Ośrodku Tratwa w Wiśle i dzięki nim już nie piję. Zależy mi by tak zostało, bo to była długa droga do wyjścia z uzależnienia.

 7. Dobrze jest skontaktować się z lekarzem specjalistą w takich sprawach. Pozdrawiam!


  ________
  http://www.odtruwamy.pl

 8. Wbrew temu co piszą tu niektórzy, alkoholik musi sam zgodzić się na leczenie. Nie da się zawieźć żonę do ośrodka i leczyć ją siłą. Porozmawiaj z nią i może się uda. W Domowy Detoks prowadzą psychoterapię indywidualną i grupową. Przekonaj żonę, żeby jak najszybciej skorzystała z pomocy.

 9. Terapię anty-alkoholową można wspomóc olejkiem CBD, gdyż działa on jako środek neuroprotekcyjny. Może zmniejszać nadpobudliwość, a także zapobiegać uszkodzeniom mózgu, które spowodowane są odstawieniem alkoholu.

  https://konopieizdrowie.pl/olejki-CBD

 10. Jeśli pije w tajemnicy to już jest problem, niestety

 11. lepiej poradzić się specjalisty, porady na forum z pewnością nie są fachowe

 12. Zgadzam się, namówienie na leczenie uzależnienia od alkoholu to polowa sukcesu. Jesli oddasz uzaleznionego pod skrzydla prywatnej kliniki Medox http://medox.org.pl/ to nie będziesz musiał się martwić o to co bedzie dalej. Oni mają wieloletnie doświadczenie z takimi przypadkami i potrafili znajdować rozwiązanie z niemalże każdej sytuacji. Mozna zaufać takim specjalistom

 13. Myśle, że to już czas do niepokoju. Jeśli pije w tajemnicy przed Tobą i stara się ukryć ślady swojego picia to chyba problem jest już na tyle spory, że czas się zacząć przejmować. Porozmawiaj z nią, ale tak wiesz delikatnie, niczego jej nie zarzucaj. Jeśli pije to znaczy, że przestała sobie radzić z problemem, jeśli ja zaatakujesz problem się tylko pogłębi. Musicie szczerze pogadać, ale nade wszystko musisz okazać jej swoją, miłość, wsparcie i akceptację bo z tego co piszesz: utrata pracy i problemy ze znalezieniem nowej ze względu na wiek powodują problem z odnalezieniem się w tej sytuacji co natomiast doprowadziło do osłabionej samoakceptacji i braku pomysłów na konstruktywne rozwiązanie problemu i uciekła w alkohol. Postaraj się ją podnieść na duchu i pocieszaj, ale nie biadol z nią tylko tak wiesz "damy rade", "jak nie my to kto" i staraj się ją czymś zająć, spędzać z nią czas a może wysłać na jakieś zajęcia dodatkowe coś z pracą np z urzędu pracy lub np jakieś zajęcia związane z jej pasją, zainteresowaniami

 14. Myślę, ze już powinieneś. Postaraj się z nią wybrać do nich https://www.centrum-psych.pl/oferta/terapia-uzaleznien-warszawa/ . Prowadzą specjalne terapie dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin. Oni będą w stanie ocenić na jakim etapie jest twoja zona.

 15. popieram, trzeba działać i to szybko

 16. Rodzina szybciej zobaczy problem. Sam człowiek uzależniony często nie przyznaje się do problemu.

 17. Według mnie warto wybrać się do jakiegoś specjalisty..

 18. O alkoholizm bardzo łatwo. Ja mam w rodzinie osobę, która pije zwykle tylko od piątku do poniedziałku rano i sądzi, że przecież 3 dni, to niemal nic. A jednak jest to alkoholik weekendowy. O czym dowiedziałam się w Ośrodku Wiosenna. I zapisujemy rodzinnie tę osobę na zamknięte leczenie.

 19. Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl - jeśli ktoś z Was jest z okolica Krakowa i szuka dobrego miejsca, dla osoby uzależnionej. Potrafią pomóc, wiedzą, jak dotrzeć do osoby uzależnionej.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij