Amputacja(stopa cukrzycowa)a zastosowanie Genactiv Colostrigen R)

 1. Witam,moje pytanie dotyczy zastosowania Genactiv Colostrigen R na ranę, na stopie mojej mamy. Choruje na cukrzycę od 20 lat. Rana na stopie powstała podczas obcinania paznokci (na dużym palcu). Rana była leczona różnymi maściami, które przepisywane były przez lekarza (mama jest pod stałą opieką lekarza diabetologa), jednakże nic nie pomaga, a rana się powiększa. Obecnie grozi jej amputacja stopy w wyniku powiększającej się rany, stanu zapalnego i zmian miażdżycowych. Zapoznaliśmy się z opiniami zamieszczonymi na forum, ale jak wiadomo jeden przypadek nie jest równy drugiemu. Czy jest możliwość konsultacji, a jeśli Pan doktor się tym nie zajmuje, to czy kogoś mógłby Pan polecić? Oczywiście mogę przesłać zdjęcia jak wygląda stopa mamy w obecnej chwili, ponieważ mieszka ona na drugim końcu Polski i ewentualna wizyta u Pana Doktora mogłaby być możliwa w późniejszym terminie.
  Pozdrawiam i prosiłabym o odpowiedź.
  Ewa

 2. Pani Ewo, problem Pani mamy jest niestety typowy. Niestety, dlatego że bardzo trudno się go leczy.
  Podstawowym zjawiskiem prowadzącym do rozwoju niegojących się ran/owrzodzeń w stopie u cukrzyków jest zniszczenie naczyń włosowatych w stopie w procesie mikroangiopatii. Rozwija się ona w wyniku uszkodzeń naczyń krwionośnych przez podwyższone poziomy cukru, które pojawiają się okresowo nawet w dobrze kontrolowanej cukrzycy.
  Brak, czy uszkodzenie naczyń włosowatych prowadzi z kolei do niemożności rozwinięcia się zapalenia. Zapalenie natomiast jest konieczne do zagojenia i obrony przed zainfekowaniem najmniejszych nawet uszkodzeń skóry. Dlatego zabiegi pielęgnacyjne w stopie pozbawionej ukrwienia na niewiele się zdają i w efekcie dochodzi do poszerzania obszaru uszkodzenia/infekcji/martwicy, a ostatecznie do konieczności amputacji tak zniszczonych okolic.
  Wspomniała Pani, że zaproponowano Pani mamie Colostrigen R, krem firmy Genactiv. Jest to wyjątkowy krem, nie przeznaczony wyłącznie do pielęgnacji, ale zawierający bogaty w różne bioaktywne substancje produkt naturalny – colostrum bovinum, czyli siarę bydlęcą. Oprócz całej gamy aktywnych czynników mających regulacyjny wpływ na zapalenie, gojenie, regenerację i wszelkie zjawiska odpornościowe, colostrum zawiera również największe spotykane w naturze stężenie naczyniowego czynnika wzrostu śródbłonka. Czynnik ten odpowiedzialny jest za wrastanie nowych naczyń krwionośnych do tkanek, przez co pomaga odtworzyć utracone naczynia w stopie cukrzycowej. Również inny czynnik, naskórkowy czynnik wzrostu, obecny w dużym stężeniu w colostrum pomaga w pokrywaniu uszkodzonej skóry naskórkiem. Ponadto colostrum dostarcza wiele składników budulcowych i regulacyjnych (aminokwasy niezbędne, witaminy itp.) potrzebnych do regeneracji uszkodzonych tkanek. Z tego powodu jego zastosowanie w stopie cukrzycowej przynosi zaskakująco dobre efekty, których trudno oczekiwać stosując tylko środki pielęgnacyjne (kremy i maści bez bioaktywnych składników).
  Colostrigen R można stosować smarując obficie okolice rany (zdrową skórę) dwa lub trzy razy dziennie. Niektórzy stosują również smarowanie bezpośrednio na ranę. Ranę należy oczyścić chirurgicznie. Pierwsze objawy poprawy powinny polegać na zaczerwienieniu brzegów rany, pieczeniu, bólu, lub swędzeniu. Wzmocnienie efektu można uzyskać stosując kapsułki lub saszetki z colostrum doustnie (Colostrigen kapsułki 2 x 2, lub Immuno Colostrum 1 x 2). Pierwszych objawów poprawy można spodziewać się po tygodniu do dwóch od rozpoczęcia stosowania.
  W razie dodatkowych pytań, służę pomocą.
  Pozdrawiam i życzę mamie zdrowia

 3. czycOLOSTRUM mogę stosować bezpośrednio na ranę odlezynową ?proszę o szybką odpowiedz .

 4. Pani Ewo, Pani przypadek jest trudny, ale stopę cukrzycową można wyleczyć. Zapraszamy Panią do Chorzowa.

 5. czesc

 6. Można wyleczyć - mieszkamy w Krakowie w prawie każdym szpitalu chcieli mężowi uciąć nogę - nogę uratował doktor Strzępek w Szpitalu w Bochni za co gorąco dziekujemy. Mąż leżał w szpitalu miesiąc - dało się dało ale trzeba chcieć

 7. To okropna sprawa..

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij