Atopowe zapalenie skóry

 1. Słuchajcie, a ktoś z Was przy problemach z AZS używa maści wykonanej w aptece z przepisu dermatologa? Ja dostałam receptę i w poniedziałek mam do odbioru lek w aptece DOZ, ciekawa jestem działania.

 2. Nie raz i nie dwa. Ale o co konkretnie pytasz? Działać będzie jak każda maść. Różni się tym, że jest zrobiona wg receptury podanej przez lekarza, czyli dokładniej dopasowana do Twoich potrzeb.

 3. Też realizuję takie recepty na leki recepturowe właśnie w DOZie, nigdy nie miałam żadnego problemu :)

 4. Ryfka, , napisał(a):

  Nie raz i nie dwa. Ale o co konkretnie pytasz? Działać będzie jak każda maść. Różni się tym, że jest zrobiona wg receptury podanej przez lekarza, czyli dokładniej dopasowana do Twoich potrzeb.

  No nie każda ;) Jedne sa lepsze, inne gorsze. Z reguły takie recepturowe są skuteczniejsze, bo wykonane dla konkretnej osoby, na konkretne schorzenie i wg dokładnej recepty. No i zwykle są niedrogie, to dodatkowy plus.

 5. Mam niedaleko domu aptekę DOZ a nie wiedziałam, że mają zaplecze do wykonywania leków. Dobrze wiedzieć, na pewno na przyszłość mi się przyda ta wiedza, dzięki!

 6. Jest też bardzo dobry żel do mycia na AZS, który ja polecam właśnie do codziennej pielęgnacji atopowej skóry - https://hermzlabs.pl/collections/frontpage/products/healpsorin-body-wash-500ml . Marka powinna być Wam znana, bo specjalizują się w kosmetykach dla osób z np. egzemą, łuszczycą, AZS. Ja bardzo polecam za jakość i wydajność.

 7. Do mycia emolienty, a miejsca na skórze objęte AZS smarować Dermaveel. Maść bez sterydów i skutecznie leczy skórę.

 8. AZS jest niezwykle paskudne :/ Skóra się łuszczy, szczypie, swedzi... Ciężko sobie z tą chorobą poradzić. Najlepiej jest stosować maść na atopowe zapalenie skóry taką jak tutaj https://novaclear.eu/produkty-atopis/ Dobrze jest tez udać się do dermatologa żeby sprawdził czy to na pewno Atopia.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij