Bieganie nie takie szkodliwe dla kolan

 1. Wszystko zależy od stawów, dla wielu ludzi bieganie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

 2. Biegam od kilku lat, kilka razy w tygodniu i powiem Wam że nigdy nie bolały mnie kolana. Bardziej plecy..

 3. Najważniejsze to zeby nie przesadzać. Ogólnie to bieganie jest bardzo zdrową formą aktywności fizycznej i można praktycznie biegać przez cały rok, wystarczy odpowiednio się ubierać.

 4. Ciekawy artykuł. Zawsze myślałam, że to właśnie biegi długodystansowe niszczą kolana, a tu proszę. Dlatego tak bardzo się wzbraniam się przed bieganiem :)

 5. Bieganie nie jest szkodliwe dla kolano o ile oczywiście

  Nie będziemy się forsowali oraz dopasujemy aktywność fizyczną do swoich możlwości. Wiele osób trenuje ponad własne możliwosci, co niestety moze sie skończyć przykrymi konsekwencjami dla naszych kolan.

  Jeśli wprowadzimy do uprawianego sportu rozgrzewkę. Przygotuje ona mieśnie oraz stawy do większego wysiłku.

  Dla osób uprawiających sport regularnie i obawiających się o swoje stawy polecane są opaski kompresyjne https://www.os1st.pl/dlaczego-os1st - poczytajcie sobie o nich tutaj. Compression Zone TechnologyTM (naprzemienne strefy kompresji) wykorzystuje medyczne klasy kompresji w ortotycznym wsparciu dla zastosowań sportowych poprzez użycie zaawansowanej i nowoczesnej technologii splotu, najnowszej generacji włókien i innowacyjnej technologii odprowadzania wilgoci.

  Odpowiednio zastosowane naprzemienne strefy kompresji zapewniają zwiększenie wydajności sportowej i energetycznej użytkownika, przyśpieszają i zwiększają efektywność procesu regeneracji oraz redukują ryzyko kontuzji i urazów.

 6. No nie do końca. Ja nie biegam bo mam problemy ze stawami. Orbitrek, rower, pływanie, fittness owszem, ale bieganie nigdy w życiu. Po ostatnim joggingu kolana bolały mnie przez kilka dni (smarowałam Traumeelsem https://www.centrumhomeopatii.pl/product/details/heel-traumeel-s-masc-50-g.html), pomimo tego, że mam odpowiednie buty i robię zawsze rozgrzewkę.

 7. Zawsze dobrze jest po takim dłuższym bieganiu zregenerować organizm.

 8. Tak jestem tego samego zdania. Mnie przykładowo bardzo pomaga wizyty w komorze normobarycznej. Jeżdżę do Józefowa do Cellife. Dzięki tlenoterapii normobarycznej następuje redukcja deficytu tlenowego i szybka regeneracja organizmu. Ja to odczuwam bardzo. Po kilku wizytach, już na kolejnym treningu wszystko idzie mi lepiej. Często biegam i to bardzo mi pomaga. Poza tym bardzo ładne miejsce wśród lasów sosnowych,duży parking i nie ma rury w której muszę siedzieć ;) Siedzę w normalnym pomieszczeniu w wygodnym fotelu, pelen relaks.

 9. Myśle, że wszystko trzeba robic z głową. Oczywiście bieganie może solidnie obciążyć kolana i należy to miec na uwadze.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij