Bieżnia czy rower do domu? Co lepsze?

 1. Co lepsze do domu kiedy nie ma w nim zbyt wiele miejsca i do tego kilka osób będzie chciało korzystać ze sprzętu? Rower stacjonarny czy bieżnia? O bieżniach czytałem trochę np. http://www.vimuz.pl/jaka-bieznia-do-biegania-elektryczna-czy-magnetyczna-ranking... ale to za mało jak dla mnie, bo brakuje informacji z pierwszej linii frontu. Przede wszystkim które urządzenie "zdrowsze"?

 2. Myślę, że lepiej bieżnia. Gdy wielka masa ciała rower jest zabroniony, bo jest wielki napór na kolana.

 3. Oba urządzenia pomagają zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję, o ile stosowane są systematycznie. Aby trening przebiegał “zdrowo”, trzeba zadbać o jego bezpieczeństwo: odpowiednią postawę w czasie ćwiczeń, a w przypadku biegania właściwe obuwie. Jeżeli, jak piszesz, z zakupionego sprzętu miałoby korzystać więcej osób, najlepiej wybrać model o szerokiej rozpiętości ustawień. Zwróć uwagę na bieżnię elektryczną Sapphire 2100-T Jazz, o której między innymi pisze autor artykułu, który czytałeś. Jest ona obecnie liderem w rankingu porównywarek cenowych i ma pozytywne rekomendacje użytkowników. Wyposażona jest w unikalny system składania, co rozwiązuje problem małej ilości miejsca. Po skończonym treningu można odłożyć bieżnię w miejsce, gdzie nie będzie przeszkadzała, co jeszcze bardziej ułatwiają wygodne rolki transportowe. Dzięki temu, że komputer bieżni posiada aż 28 programów treningowych, każdy z członków rodziny będzie mógł wybrać coś dla siebie. Co ważne w kontekście bezpieczeństwa, bieżnia posiada system zatrzymujący jej pracę w razie utraty równowagi przez ćwiczącego, a specjalna powłoka antypoślizgowa zmniejsza ryzyko kontuzji. Pod tym adresem możesz obejrzeć model, o którym opowiadam: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,bieznie,17/bieznia-treningowa-sapphir.... Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, służę pomocą :)

 4. Zarówno bieżnia jak i rower są dobre. Rower jedak bedzie o wiele tańszy niż porządna bieżnia. Tak więc większość osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie ( tak było w moim przypadku).

  Kochana pamiętaj jednak, że pogoda na dworze jest cudowna i warto byłoby ja wykorzystać oraz przynajmniej 2-3 razy w tygodniu pobierać sobie na słoneczku. Bieganie jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia i dzięki temu można skutecznie schudnać:
  https://sklepgwinner.pl/blog/5-powodow-dla-ktorych-warto-zaczac-biegac-na-wiosne...

  Tutaj masz kilka powodów dla których warto jest zacząć biegac na wiosnę...

 5. Zależy ile ma się miejsca. U mnie od biedy zmieściłby się rower treningowy :)

 6. Ja osobiście wole jogging niż rower, także wybrałabym bieżnie ;)

 7. To zależy od tego co lubisz, ja także wolę biegać na bieżni.
  Ponadto domowy sprzęt warto również urozmaicić o jakieś ciężarki i inne urządzenia, o których przeczytasz na
  http://fitnesswomen.pl/trening-fitness-w-domu-przeglad-najpopularniejszych-urzad... To niewielki koszt, a twój trening da o wiele większe efekty.

 8. czesc

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij