Ból podczas stosunku i brak libido

  1. Witam serdecznie,

    Dwa dni temu miałam wizytę u ginekologa. Poszłam tam w konkretnym celu.
    Od mniej więcej kwietnia moje libido spadło prawie do zera. Kiedy
    dochodzi do stosunki bardzo boli. Stosuję antykoncepcję, a konkretnie
    plastry Evra. (Dodam, że z poprzednim partnerem przy stosowaniu plastrów
    wszystko było w porządku) Po odstawieniu ich na 3 miesiące problem nie
    zniknął. Lekarz nie umiał odpowiedzieć co może być przyczyną. Polecił mi
    tylko stosowanie lubrykantów, nie spodziewałam się takiej odpowiedzi od
    lekarza. Podczas badania ginekologicznego dowiedziałam się, że mam
    niewielką nadżerkę, pani ginekolog powiedziała, że to nic takiego i że
    nie trzeba jej leczyć, jednak ja jestem zaniepokojona. Czy nadżerka może
    być powodem braku libido i bólu, który odczuwam podczas stosunku? Czy
    powinnam ją leczyć? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  2. -  po odstawieniu antykoncepcji libido powinno się poprawić!
    - ból+"nadżerka" - dlaczego? - diagnostyka ginekologiczna, USG, kolposkopia i cytologia, może wymazy na posiew
    - jeżeli po wyeliminowaniu bólu nadal brak libido, to wizyta u seksuologa
     
    pozdrawiam - Marek Sarzyński

  3. A lubrykanty stosujecie? Naprawdę pomagają. Zerknijcie sobie tutaj - http://intymnosc.pl/lover-aqua-power-lubrykant-bazie-wody-p-1020.html . Ja właśnie stosuje te na bazie wody, najlepsze są moim zdaniem.

  4. nadzerka jak najbardziej moze powodowac ból, musisz zrobic badania... a na libido zmien metode antykoncepcji (lekarza chyba tez), ja biore tabletki belara i po nich nie mam skutkow ubocznych a libido wysokie :)

  5. No ale nie opowiadaj dziewczynie, że jak zmieni pigułki to przestanie ją boleć. ;) Ja bym skonsultowała z drugim lekarzem dla pewności czy wszystko ok i przebadała się.

  6. w teorii jak zmieni lekarza to powinna zacząć wizytę od badań hormonalnych... zdecydowanie polecam. Na tej podstawie lekarz dobierze nową metodę. Ja od 2 lat mam wkładkę hormonalną levosert i przyznam że widze różnicę między nią a wcześniejszymi tabletkami. Libido znacznie wzrosło i w ogóle czuję sie mniej senna, mam więcej energii no, a przez to ochotę na eksperymentowannie ;p

  7. Kizia czytaj ze zrozumieniem... zmiana tabletek jest dobrym rozwiazaniem w przypadku problemow z niskim libido a nie w przypadku nadzerki... Ja polecam Belare bo nie powoduje skutków ubocznych ze względu na małą liczbę hormonów. Na nadzerke tylko zmiana lekarza, badania i leczenie, moze wystarczyc zwykle leczenie farmakologiczne typu globulki a moze jakas wypalanka, wszystko zalezy od stopnia zaawansowania.

  8. Trzeba sobie pomóc, kupcie dobry lubrykant, ja zawsze mam pod ręką i zawsze stosuję. Często kupuje jakieś zabawki erotyczne i takie środki wspomagające wilgotność tutaj https://one2love.pl/lubrykanty-c-11.html stosunek jest dużo przyjemniejszy.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij