Co to jest onycholiza i jak się ją leczy?

  1. mam problemy z paznokciami i słyszałam, że może to być onycholiza. Nic jednak nie wiem na temat tej choroby.

  2. Onycholiza to choroba płytki paznokciowej, która oddziela się od łożyska. Zaczyna się zwykle od końca płytki, która z czasem odstaje na 1/3 powierzchni. Obszar oddzielony jest blady,a w wolnej przestrzeni gromadzą się zanieczyszczenia i złuszczona kreatyna. Chore palce bolą z powodu częstych infekcji.

    Przyczyny onycholizy są bardzo różne. Mogą wywołać je urazy mechaniczne, środki chemiczne, grzybice paznokci oraz niektóre leki. Wśród tzw. przyczyn endogennych wymienia się choroby skóry (łuszczyca, łysienie plackowate, liszaj płaski, nadmierna potliwość), choroby układu krążenia obwodowego, rak płuc, niedoczynność i nadczynność tarczycy, niedobór żelaza, toczeń rumieniowy, ciąża.
    Leczenie jest dosyć skomplikowane i musi prowadzić je dermatolog.

  3. Ja onycholizę wyleczyłam domowym sposobem. Koleżanka która zajmuję się medycyną naturalną poradziła mi abym skróciła paznokiec do miejsca zarażenie i codziennie smarowała  sokiem z wycisniętego czosnku, na przemian z olejkiem lawendowym. I pomogło.  Nadal mogę cieszyć się zdrowymi paznokciami,  nie muszę ukrywać ich pod lakierem.

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij