Co zamiast pigułki?

 1. Co mogę stosować zamiast pigułki nie martwiąc się o skuteczność? Nie rodziłam jeszcze, lekarz coś mówił o krążkach, ale sama nie wiem. Jakieś opinie?

 2. A dlaczego nie rozważałaś tabletki. To naprawdę nie jest trudne a i skuteczność super. Ja biorę Vibin - taką wersję dla zapominalskich czyli opcja 21+7plecebo

 3. Szczerze mówiąc jestem strasznie zapominalska i naczytałam się na forach jak się dziewczyny stresują zapominając o pigułce i jak to obniża skuteczność. Dlatego wolałabym nie musieć o tym pamiętać i stąd zainteresowanie krążkiem. Ktoś, coś? :)

 4. Polla, a brałaś pod uwagę krążek na przykład? To rozwiązuje sprawę, bo wyjmujesz raz na 3 tygodnie i nie musisz pamiętać o pigułce. No i też nie obciążasz żołądka. :)

 5. Ja stosuję od niedawna krążek - Pola Ring. Powiem Ci, że po zmianie z tabletek, uważam, że to rewelacyjna sprawa! Kurcze, zakładasz go na trzy tygodnie i nie musisz pamiętać codziennie o tabletkach, a fakt, że nie obciążasz żołądka, jest dodatkowym plusem.

 6. A ja bardzo sobie chwalę tabletki i nie zamieniłabym ich na nic innego. Biorę vibin, nie mam zadnych skutków ubocznych, okres znacznie łagodniejszy niz przed pigułkami, no i wreszcie jak w zegarku.

 7. No to najważniejsze, że Ci pasują. Ja chyba się na taki krążek zdecyduję. Ciekawi nie jednak, czy on daje jakieś skutki uboczne?

 8. Podobnie jak cloe chwalę sobie jednak tabletki, biorę vines od roku i uważam że to wygodna opcja, nie mam też problemu z regularnym stosowaniem bo te tabletki bierze się cały miesiąc bez przerw dzięki czemu od razu praktycznie codzienne stosowanie wchodzi w krew

 9. a moze jakas tabletka

 10. zamiast pigulki tabletka

 11. Jest bardzo wiele metod antykoncepcji. Jesli kobieta nie może przyjmować tabletek, albo z wielu wzgledów nie chce ich przyjmować to może
  stosowac prezerwatywy - które są bardzo bezpieczne, obecne prezerwatywy są przy odpowiednim stosowaniu tak samo skuteczne jak tabletka, dobrze jest jednak kupować je w aptekach z uwagi na to, ze będziecie mieli pewność ich oryginalności oraz odpowiedniego przechowywania:
  https://www.cefarm24.pl/antykoncepcja.html
  kremy antykoncepcyjne - ich skuteczność jest niższa niż prezerwatyw
  ewentualnie zdecydować się na metody naturalne - nie piszę tutaj o kalendarzyku ale na przykład o urządzeniu lady comp, które na podstawie temperatury bada czy jest okres płodny czy bezpłodny. Skuteczność tego urządzenia również jest dobra.

 12. Prezerwatywy nie są równie skuteczne jak pigułki. Musząc wybierać prędzej bym się zdecydowała na krążek np. pola ring, niż gumkę.

 13. Słyszałam już kilkukrotnie o tym krążku Pola Ring i szczerze, zaczęłam się zastanawiać nad zmianą z tabletek właśnie na coś takiego. Jak często taki krążek się "wymienia"?

 14. nie mam pojecia

 15. Nie słyszałam nigdy o tym krążku. możecie przybliżyć?

 16. Zakładasz go na 3 tygodnie, potem tydzień przerwy i znowu. :)

 17. może lady comp

 18. Najlepiej zgłosić się do ginekologa i doradzić się jaka będzie najlepsza metoda antykoncepcji. Ja polecam dr Agnieszkę Antczak w szpitalu mazovia w Warszawie. Genialna dr, pomogła mi dobrać antykoncepcję i ogólnie bardzo sympatyczna jest i wiele tłumaczy. Na pewno będę do niej chodzić póki mieszkam w Warszawie.

 19. Dziewczyny, a taki krążek daje jakieś skutki uboczne?

 20. Nie wiem, nie zastanawiałam się nigdy nad tym. Ja biorę moje pierwszę pigułki, vibin mini i czuję się świetnie. Skutków ubocznych zero, miesiączka łagodniejsza i wreszcie regularna.

 21. laurka, , napisał(a):

  Podobnie jak cloe chwalę sobie jednak tabletki, biorę vines od roku i uważam że to wygodna opcja, nie mam też problemu z regularnym stosowaniem bo te tabletki bierze się cały miesiąc bez przerw dzięki czemu od razu praktycznie codzienne stosowanie wchodzi w krew

  Ja też stosuję właśnie te tabletki, i jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna podobnie jak u witemilki, dodam że u mnie też zauważyłam wiele plusów jej stosowania.

 22. Jula, , napisał(a):

  Dziewczyny, a taki krążek daje jakieś skutki uboczne?

  Może dać podobne jak pigułka, ale ja na przykład w ogóle nie miałam. Idealnie krążek toleruję.

 23. Dlaczego martwisz się o skuteczność pigułek? Przyjmowane prawidłowo są jedną z najskuteczniejszym metod antykoncepcji. Jeśli nie zapominasz to nie masz się o co martwić. Zresztą teraz jest mnóstwo ułatwień od aplikacji z przypominajką po pigułki bez przerwy, jak vibin. A jak bierzej je ciągiem to nie wypadaasz z rytmu i trudniej zpaomnieć

 24. To fakt, schemat dawkowania też ma znaczenie i tu http://antykoncepcjanamiare.pl/schemat-dawkowania-wybierz-idealny-dla-siebie/ jest kilka ciekawych informacji na temat sposobu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij