Cwiczenia na serce na rowerku stacjonarnym

  1. cześc, mój tata od jakiegoś czasu cierpi na częstoskurcz i ostatnio lekarz u którego był na konsultacji opowiedział mu cos o treningu na rowerku stacjonarnym na poprawienie wydolności czy krążenia… no właśnie tata nie zapamiętał dokładnie co to mialo być bo jak to on zamierzał to zignorowac, ale wygadał sie w domu i podchwyciiłyśmy z mamą ten pomysł jeżeli mogłoby mu to jakoś pomóc. czy słyszeliście może o czymś podobnym? taki rowerek faktycznie dobrze wpływa na serce?

  2. faktycznie o ile ma funkcję treningów kardio

  3. To prawda, jazda na rowerku, który umożliwia przeprowadzanie treningu cardio bardzo dobrze wpływa na pracę serca i jest zalecana osobom, które mają problemy tej natury. Polega na zintensyfikowaniu wysiłku tak, aby doprowadzić do wzmożonej pracy serca. Przynosi bardzo pozytywne efekty dla zdrowia: poprawia wydolność serca i całego układu krążenia, dotlenia organizm i pomaga schudnąć. Bardzo ważne jest bowiem utrzymywanie odpowiedniej masy ciała, żeby nie obciążać zbytnio i tak już osłabionego serca. Dobrze wyposażyć się w rowerek, który posiada czujniki pulsu. Pomogą one na bieżąco monitorować tętno, dzięki czemu dowiemy się, w którym momencie osiągnęliśmy odpowiedni etap ćwiczeń.

  4. a odpowiedni to jest jaki? ile ten puls powinien wynosic zeby byl ten trening cardio? i jak długo tata powinien cwiczyc? czy da rade? i które te rowerki nadają się do tego cardio?

  5. Przyjęło się, że tętno osoby ćwiczącej powinno wynosić około 60-70% tętna maksymalnego, które oblicza się odejmując wiek od liczby 220. Jednak w przypadku Twojego taty i innych osób borykających się z problemami sercowymi tętno nie powinno przekraczać 120 uderzeń na minutę – wszystko najlepiej więc konsultować z lekarzem. Znając parametry stanu zdrowia pacjenta, zaleci on odpowiedni rodzaj ćwiczeń. To samo dotyczy czasu ich wykonywania. Średnio trening powinien odbywać się trzy razy w tygodniu po 20-40 minut, ale również to wymaga konsultacji lekarskiej. Najważniejsze, żeby tacie pomóc, a nie zaszkodzić. Obecnie większość modeli rowerków ze średniej i wyższej półki posiada funkcję przeprowadzania treningów cardio. Jeżeli będziesz zainteresowana, chętnie opowiem o szczegółach i wskażę konkretny model. Póki co przykładowe możesz obejrzeć na naszej stronie internetowej: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,rowery-treningowe,1/.

  6. oczywiscie ze najwazniejsze to pomoc, dziękuje za rady! sama porozmawiam z tym lekarzem bo tata to wogole nie chce o siebie zadbac

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij