Cwiczenia na serce na rowerku stacjonarnym

  1. cześc, mój tata od jakiegoś czasu cierpi na częstoskurcz i ostatnio lekarz u którego był na konsultacji opowiedział mu cos o treningu na rowerku stacjonarnym na poprawienie wydolności czy krążenia… no właśnie tata nie zapamiętał dokładnie co to mialo być bo jak to on zamierzał to zignorowac, ale wygadał sie w domu i podchwyciiłyśmy z mamą ten pomysł jeżeli mogłoby mu to jakoś pomóc. czy słyszeliście może o czymś podobnym? taki rowerek faktycznie dobrze wpływa na serce?

  2. faktycznie o ile ma funkcję treningów kardio

  3. To prawda, jazda na rowerku, który umożliwia przeprowadzanie treningu cardio bardzo dobrze wpływa na pracę serca i jest zalecana osobom, które mają problemy tej natury. Polega na zintensyfikowaniu wysiłku tak, aby doprowadzić do wzmożonej pracy serca. Przynosi bardzo pozytywne efekty dla zdrowia: poprawia wydolność serca i całego układu krążenia, dotlenia organizm i pomaga schudnąć. Bardzo ważne jest bowiem utrzymywanie odpowiedniej masy ciała, żeby nie obciążać zbytnio i tak już osłabionego serca. Dobrze wyposażyć się w rowerek, który posiada czujniki pulsu. Pomogą one na bieżąco monitorować tętno, dzięki czemu dowiemy się, w którym momencie osiągnęliśmy odpowiedni etap ćwiczeń.

  4. a odpowiedni to jest jaki? ile ten puls powinien wynosic zeby byl ten trening cardio? i jak długo tata powinien cwiczyc? czy da rade? i które te rowerki nadają się do tego cardio?

  5. Przyjęło się, że tętno osoby ćwiczącej powinno wynosić około 60-70% tętna maksymalnego, które oblicza się odejmując wiek od liczby 220. Jednak w przypadku Twojego taty i innych osób borykających się z problemami sercowymi tętno nie powinno przekraczać 120 uderzeń na minutę – wszystko najlepiej więc konsultować z lekarzem. Znając parametry stanu zdrowia pacjenta, zaleci on odpowiedni rodzaj ćwiczeń. To samo dotyczy czasu ich wykonywania. Średnio trening powinien odbywać się trzy razy w tygodniu po 20-40 minut, ale również to wymaga konsultacji lekarskiej. Najważniejsze, żeby tacie pomóc, a nie zaszkodzić. Obecnie większość modeli rowerków ze średniej i wyższej półki posiada funkcję przeprowadzania treningów cardio. Jeżeli będziesz zainteresowana, chętnie opowiem o szczegółach i wskażę konkretny model. Póki co przykładowe możesz obejrzeć na naszej stronie internetowej: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,rowery-treningowe,1/.

  6. oczywiscie ze najwazniejsze to pomoc, dziękuje za rady! sama porozmawiam z tym lekarzem bo tata to wogole nie chce o siebie zadbac

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij