Czopki na hemoroidy w ciąży

 1. Witam, jestem w 25 tygodniu, przypuszczam ze pojawiły się u mnie hemoroidy ( świąd, ból przy wypróżnianiu, czasami krew po wypróżnieniu, mokry odbyt i gromadzący się biały nalot w odbtcie i jego okolicy ) Czy rzeczywiście to hemoroidy ? I czy moge w 25 tygodniu stosować czopki Procto Glyvelon na hemoroidy czy nie zaszkodzą dziecku?

 2. To bardzo prawdopodobne, że to są hemoroidy, objawy pasują. Ale skoro jesteś w ciąży to nie powinnaś leczyć się na własną rękę, nie wiesz co jest dla Ciebie i maleństwa bezpieczne. Na Twoim miejscu zgłosiłabym się do docent Kołodziejczak do szpitala św. Elżbiety. To jest specjalistka w dziecinie proktologii, ma bardzo duże doświadczenie, dlatego będzie wiedziała jak należy postąpić w Twoim przypadku ;) Pozdrawiam

 3. Z tego, co wiem, to na hemoroidy są dostępne zarówno czopki, jak i maści. Niemniej jednak wiele zależy od tego, co dany preparat zawiera w swoim składzie i jak jego składniki działają na poszczególne objawy towarzyszącej nam choroby. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, aby wybrana przez nas metoda leczenia była skuteczna. Tutaj http://www.hemoroidy.expert/hemoroidy-masc-czy-czopki-co-dziala-lepiej/ znajdziecie bardzo wyczerpujące porównanie dotyczące maści i czopków, a także odpowiedź na to, co wybrać.

 4. W kwestii czopków warto również zajrzeć na stronę https://www.angelini.pl/wps/wcm/connect/pl/home/produkty/leki-otc-bez-recepty/ru.... Są skuteczne i można je dostać bez recepty.

 5. Ja po porodzie miałam zabieg gumkowania w Ober Clinic w Warszawie. W ciąży męczyłam się bardzo i chciałam jak najszybciej zrobić coś z tymi dolegliwościami. Trafiłam do dr Chwalińskiego i serdecznie go polecam. Super lekarz naprawdę.

 6. Dzień dobry,
  w Pani stanie rekomenduję wizytę u ginekologa prowadzącego ciążę, aby wykluczyć wszelkie poważniejsze schorzenia. W okresie ciąży, w związku ze stopniowym wzrostem objętości macicy w obrębie jamy brzusznej następuje szereg fizjologicznych zmian, mogących skutkować powstaniem guzków hemoroidalnych. Typowymi objawami są świąd, pieczenie i sączenie, pozostawienie śladów stolca, jasnoczerwone ślady krwi na stolcu i papierze toaletowym lub bieliźnie, a także uczucie niekompletnego wypróżnienia.
  Zachęcam do odwiedzenia strony hemoroidy.info.pl oraz przeczytania artykułu na temat hemoroidów w czasie ciąży hemoroidy.info.pl/hemoroidy-w-ciazy/
  Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
  _________________
  Ekspert hemoroidy.info.pl

 7. dzięki za ten temat

 8. dobrze, że tutaj specjaliści się wypowiadają. Są fora, takie jak np. "hipochondryk" na których posty zainteresowanych świecą pustkami. Zapraszam chętnych do pomocy, by zapełnili te pustki swoimi cennymi radami.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij