Czy mogę tak myć włosy, czy robić jakoś inaczej ?

  1. Mam pytanie. Czytałam ostatnio w internecie o myciu włosów. Czy mogę tak myć medodą OMO i stosować plukankę cytrynową? I czy dobrze  byłoby zastosowaćodżywkę b/s po umyciu? Mam włosy barzo długie, sianowate. Końcówki poniszczone. Proszę o pomoc.

  2.  
    Wszystkich przepraszam za tak długą przerwę, ale z powodów niezależnych musiałam odbyć nieplanowany i długi urlop.
    Nie widzę przeciwwskazań do stosowania metody OMO. Ważne jest aby szampony były właściwie dobrane. Proszę pamiętać, że szampony dobieramy do skóry głowy. Skórę należy dokładnie oczyszczać (peeling), częściej lub rzadziej w zależności od rodzaju skóry. I co bardzo ważne, włosy są strukturą martwą, więc żeby poprawić kondycję włosów, to tak naprawdę trzeba oddziałowywać od wewnątrz, zarówno doustnie jak i na poziomie skóry głowy i miesków włosowych. Na włosach działamy tylko od mycia do mycia. Pozdrawiam

  3. Obcięcie końcówek na pewno nie zaszkodzi :P . I na dzień stosuj na końcówki jakieś serum, olej je - to zabezpieczy je przed uszkodzeniami. Też niedawno czytałam o OMO i rozważam stosowanie, szkoda, że jest to takie czasochłonne ;/. Czytałam też, że co najmniej 1 w tygodniu powinnyśmy stosować dłuższą maseczkę, dopasowaną do rodzaju włosów - taką, którą się nakłada na włosy i chodzi z nią pół godziny - takie są najlepsze, nie wiem, czy Pani Ewa potwierdzi?

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij