Czy na bieżni można zgubić kilogramy?

  1. Witam. U mojego męza zdiagnozowano cukrzyce i dostał pilne zalecenie żeby schudnąć bo otyłość to jest głowny czynnik tej cukrzycy. Oprócz ścisłej diety musi sie zacząć ruszac. Mam takie pytanie jak zawarłam w tytule czy na bieżni uda mu sie schudnać? Córka ma bieżnie magnetyczną której teraz nie używa bo jest w zaawansowanej ciąży i moglibyśmy od niej pożyczyć, tylko czy to coś da? Prosze o rady

  2. Oczywiście, regularny trening na bieżni stacjonarnej pomaga spalić kalorie, a w rezultacie pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Jest więc zalecany dla wszystkich odchudzających się. Jednak bieżnia magnetyczna, którą dysponujecie nie do końca jest odpowiednia dla początkujących. Dużo lepiej wybrać model elektromagnetyczny, w którym nie trzeba rozpędzać pasa bieżni siłą własnych mięśni – wystarczy wybrać odpowiedni program (od marszu, przez trucht, aż po sprint). Pod tym adresem znajduje się oferta naszego sklepu: http://sapphire-sport.com/pl/kategoria,bieznie,17/. Zachęcam do przejrzenia i kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości :)

  3. Skoro musielibysmy kupić to musimy sie jeszcze zastanowic, spokojnie budżet przeliczyc czy nas na to stać. Ja uważam ze zdrowie jest bezcenne ale mój stary będzie marudził. No nic zobaczymy a prosze mi jeszcze napisac jeśli można ile mąż musiałby ćwiczyć tzn jak często. Skonczy 60 lat w pazdzierniku.

  4. W tym wieku i przy tym schorzeniu zaleca się systematyczny, ale umiarkowany wysiłek fizyczny. Sądzę, że odpowiedni będzie trening na przykład 3 razy w tygodniu po 30 minut. Z twojej wiadomości wynika, że mąż praktycznie w ogóle nie uprawia sportu, a jego aktywność jest mocno ograniczona. W tej sytuacji polecam zacząć od maszerowania i z czasem, w miarę poprawy kondycji zwiększać tempo. Niech koniecznie kontroluje tętno – bieżnie marki Sapphire posiadają specjalne sensory, które na bieżąco mierzą poziom pulsu, przez co wskazują, w którym momencie rozpoczyna się etap spalania tłuszczu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym – zna historię choroby męża, więc będzie wiedział, jakie ćwiczenia są dla niego odpowiednie, a jakie mogłyby mu zaszkodzić.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij