Czy warto robić korekcję laserową?

 1. Witam, mam wadę - 4 i zastanawiam się nad korekcją laserową, jest coraz bardziej popularna i wiem, że ludzie są zadowoleni z efektów, jednak moja okulistka mi odradza, mówi że mogą wystąpić powikłania, co o tym sądzicie?

 2. Mi też moja okulistka odradzała, ale nie masz się co martwić, bo w sumie okuliści tracą pacjenta jak się podda korekcji więc to norma, najlepiej zapisz się na badania kwalifikacyjne i się dowiesz czy twoja wada się nadaje na ten zabieg. Nie jest taka wielka więc powinno być dobrze, wybierz klinikę, lekarza i idź za ciosem!

 3. Arlettka, , napisał(a):

  Witam, mam wadę - 4 i zastanawiam się nad korekcją laserową, jest coraz bardziej popularna i wiem, że ludzie są zadowoleni z efektów, jednak moja okulistka mi odradza, mówi że mogą wystąpić powikłania, co o tym sądzicie?

  y
  Sądzę, że powinnaś się udać do dobrego specjalisty od korekcji i zrobić badania kwalifikacyjne, na podstawie których dobiorą Ci odpowiednią metodę korekcji. Wybierz tylko renomowaną klinikę, gdzie mają dobry sprzęt i wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną.

 4. To gdzie mogę się udać? Szerze mówiąc kompletnie się na tym nie znam, a akurat całe moje otoczenie nie ma problemu ze wzrokiem więc liczę na podpowiedź!

 5. Też uważam, że na takim zabiegi nie powinno się oszczędzać. Wzrok masz jeden na całe życie. A CMO Laser to bardzo dobry wybór.

 6. A polecisz konkretnego lekarza? Widziałam, że są 4 lekarki i teraz pytanie którą wybrać :)

 7. Śmiało możesz się udać do doktor Grabskiej - Liberek, jednak uważam, że w tej klinice nie zrobią ci krzywdy, więc kogo byś nie wybrała będzie dobrze! :) To kiedy się wybierasz?

 8. Prof. Grabksa-Liberek to bardzo dobra lekarka. Jeżeli tylko będzie miała wolny termin, to idź do niej. Nie ma co zwlekać z wizytą. Dzwoń i zapisuj się na badania :)

 9. Dobrze, przekonaliście mnie. Dzwonię dzisiaj i umawiam się na wizytę w pierwszym wolnym terminie. Mam nadzieję, że przejdę pozytywnie badania i zakwalifikuje się do zabiegu.

 10. Ja też bym chciała się odważyć, ale się boję.

 11. No co ty, nie masz się co bać, korekcja na prawdę nic nie boli i trwa krótko. Uwierz, że gorszę są wizyty np. u dentysty. Taki zabieg na pewno pomoże a nie zaszkodzi, sam okres rekonwalescencji nie trwa jakoś bardzo długo i da się to znieść, jest po prostu nieprzyjemnie, ale nie towarzysz jakiś wielki ból. Najważniejsze to zapisać się na badania, potem już na pewno się przekonasz.

 12. Mari, , napisał(a):

  Ja też bym chciała się odważyć, ale się boję.

  Nie ma co się bać, tylko trzeba działać. Idź najpierw do dobrego lekarza i zrób badania kwalifikacyjne. Dowiesz się, czy w ogóle kwalifikujesz się do zabiegu. Na podstawie badań dobiorą najlepszą dla Ciebie metodę korekcji. Pamiętaj tylko, by iść do dobrej kliniki, bo te badania są podstawą powodzenia korekcji.

 13. To gdzie mam iść na te badania? Do jakiego lekarza? Kompletnie się na tym nie znam:/

 14. Ja idę do Cmo laser, bo też nie wiedziałam gdzie mam iść i tak mi doradzono, ale rzeczywiście poczytałam trochę o tej klinice w necie i nie znalazłam nic negatywnego, czego nie można powiedzieć o innych klinikach.

 15. Bardzo dobry wybór. Tam na pewno Ci pomogą. Jest to jedna z najdłużej działających klinik w kraju. Pracują tam świetni specjaliści. A do kogo się zapisałaś?

 16. Zdecydowałam się na doktor Archacką, dużo osób ją chwali i podobno ma bardzo duże doświadczenie więc mam nadzieję że się to sprawdzi :)

 17. Arlettka, bardzo dobrze wybrałaś. Dr Archacka jest bardzo cenioną specjalistką od korekcji laserowej, więc możesz być spokojna. Pozdrawiam

 18. A co byłeś u niej może? Niby o każdej z tych lekarek są dobre opinię ale jakoś ja tak zdecydowałam :)

 19. No właśnie byłem u dr Archackiej w zeszłym roku, dlatego polecam :) Wcześniej polecił mi ją znajomy, który też robił u niej korekcję. W obu przypadkach zabieg udał się w 100% :)

 20. Mój wzrok niestety nie nadaje się na korekcję laserową, ale będę próbowała innych sposobów, czy znacie specjalistę, który wszczepia soczewkę fakijną? To chyba jedyny sposób żeby mi pomóc:/

 21. Z tego co się orientuje to Jerzy Szaflik zajmuje się wszczepianiem soczewki fakijnej, on jako pierwszy w Polsce zaczął stosować ten zabieg i szczerze mówiąc nie wiem czy ktoś jeszcze, jego klinika jest w Warszawie w centrum.

 22. Podasz nazwę tej kliniki? Wiesz ile tam kosztuje taki zabieg?

 23. Klinika nazywa się CMO LASER. Szczegółowy cennik znajdziesz na stronie kliniki w zakładce "strefa pacjenta". Klinika jest naprawdę bardzo dobra i ma świetną kadrę lekarską. Ja robiłem tam korekcją laserową i bardzo jestem zadowolony z efektów zabiegu. Bardzo mi pomogli.

 24. Dzięki już znalazłam tą klinikę nawet zapisałam się na konsultację, oby się udało! Dzięki za podpowiedzi i trzymajcie kciuku! A czy ten zabieg jest bolesny? Bo o korekcji dużo osób piszę, że nie, a jak to jest z wszczepieniem soczewki?

 25. Każdy zabieg jest ze znieczuleniem więc nie powinnaś nic czuć, oprócz dyskomfortu że ktoś stoi i grzebie Ci w oku, ale technika tak poszła do przodu, że naprawdę da się wyleczyć bardzo duże wady, myślę, że doktor Szaflik Ci na pewno pomoże. Mój znajomy miał - 9 i dało radę więc głowa do góry i zapisuj się czym prędzej na badania :)

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij