Czy warto robić korekcję laserową?

 1. Sara3, , napisał(a):

  Dzięki już znalazłam tą klinikę nawet zapisałam się na konsultację, oby się udało! Dzięki za podpowiedzi i trzymajcie kciuku! A czy ten zabieg jest bolesny? Bo o korekcji dużo osób piszę, że nie, a jak to jest z wszczepieniem soczewki?

  Ten zabieg jest bezbolesny. Znieczulenie polega na zaaplikowaniu pacjentowi kropli znieczulających do oka. Dzięki miejscowemu znieczuleniu pacjent jest cały czas przytomny i ma kontakt z lekarzem w trakcie zabiegu. Wszystko trwa kilkanaście minut. Nie piszesz jak dużą masz masz wadę. Ale jeżeli chodzi o soczewkę fakijną, to tej procedurze poddawane są osoby z wadą nawet -25 dioptrii!

 2. Agula a Ty możesz robiłaś już ten zabieg? Strasznie się stresuje a nikt z moich znajomych nie miał takiej wady, żeby robić tego typu zabieg, wiem, że tego nie robi się tak często jak korekcji dlatego boje się, że coś może pójść nie tak, chociaż doktor Szaflik jest bardzo dobrym specjalistą więc nie powinno się dziać nic złego - mam nadzieję :)

 3. Moja siostra robiła i jestem pod ogromnym wrażeniem, jak bardzo ten zabieg jej pomógł. Oczywiście, że ten zabieg jest rzadszy od korekcji laserowej, ponieważ tej procedurze poddawane są bardziej nietypowe przypadki. Nie stresuj się, bo będziesz pod bardzo dobrą opieką. Pamiętaj też, że ten zabieg jest odwracalny, tzn. soczewkę można usunąć.

 4. Słyszeliście coś może o soczewkach STAAR. Ostatnio natknęłam się na informacje, że to jakaś nowa procedura, tylko nie znalazłam szczegółowych informacji. Jestem zainteresowana tego typu zabiegiem. Będę wdzięczna za każdą informację.

 5. Poszukałam w internecie i znalazłam kilka informacji: soczewki fakijne Visian ICL amerykańskiej firmy STAAR to tzw. soczewki tylknokomorowe, które mocowane są za tęczówką oka. Visian ICL jest soczewką zwijalną, implantowaną z tzw. mikrocięcia, które nie wymaga zakładania dodatkowych szwów. Po kilku dniach od operacji pierwszego oka można doszczepiać soczewkę w drugim oku. Okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni.

 6. No co ty ja nic nie słyszałam na ten temat, to chyba jakoś niedawno musiało wejść?Ile to kosztuje?

 7. A ten zabieg jest bolesny?

 8. Soczewki fakijne Visian ICL firmy amerykańskiej firmy STAAR są dostępne od listopada 2014 roku. Zabieg wszczepienia soczewek wykonywany jest w znieczuleniu anestezjologicznym. Jeżeli chodzi o więcej szczegółów, to na stronie kliniki CMO Laser możecie znaleźć bardziej obszerne informacje na ten temat.

 9. Ryzyko jest zawsze, to są oczy!

 10. Przy każdym zabiegu masz ryzyko ale nie przesadzjamy z tym, nie można się tak wszystkiego bać to jest dla ludzi. Wiele osób robi tego typu zabiegi, ostatnio nawet czytałam, że Ania Rubik jest po takim zabiegu. Trzeba znaleźć dobrego lekarza i mu zaufać :)

 11. Zdecydowanie warto! Nie ma na co czekać jak nas stać.

 12. Agula, , napisał(a):

  Soczewki fakijne Visian ICL firmy amerykańskiej firmy STAAR są dostępne od listopada 2014 roku. Zabieg wszczepienia soczewek wykonywany jest w znieczuleniu anestezjologicznym. Jeżeli chodzi o więcej szczegółów, to na stronie kliniki CMO Laser możecie znaleźć bardziej obszerne informacje na ten temat.

  Czy ktoś miała operację wszczepiania soczewki fakijnej w tej klinice? Jestem właśnie przed konsultacjami, a w niedalekiej przyszłości planuję poddać się temu zabiegowi. Będę wdzięczna za każdą opinię i wskazówkę.

 13. Moja dobra koleżanka miała taki zabieg w zeszłe wakacje. I chyba wszystko się udało, bo nie widzę, żeby chodziła w okularach. Pamiętam tylko, jak dużo o tym mówiła tuż przed operacją. Potem wzięła ponad dwa tygodnie urlopu. I to chyba jej wystarczyło, żeby w miarę dojść do siebie po zabiegu. Teraz cisza. Nic już nie mówi na ten temat. Nie narzeka. Generalnie jest zadowolona. Z tego wynika, że wszystko się udało.

 14. Zdecydowanie warto poddać się zabiegowi korekcji laserowej. Jestem tego żywym przykładem. Mija dwa miesiące od mojego zabiegu metodą EBK, a ja już zapomniałam, jak to jest nosić okulary/soczewki. Mam teraz świetny wzrok i już nie potrzebuję szkieł na nosie.

 15. No a czy wada zawsze schodzi do 0? Bo wydaje mi się, że nie zawsze jest tak kolorowo i czy wtedy się opłaca?

 16. Ja się spotkałam z samymi pozytywnymi przypadkami. Moje dwie znajome też miały zabieg korekcji. Przy czym jedna miała do usunięcia wadę -7, a druga -2. W obu przypadkach udało się usunąć wadę całkowicie. Kwestia doboru odpowiedniej metody korekcji. Tutaj ważne są prawidłowo przeprowadzone badania kwalifikacyjne, bo to na ich podstawie dobiera się metodę korekcji.

 17. No właśnie a co jeśli się okaże że się nie nadaje albo wada nie zejdzie do 0, rozumiem, że nie zwrócą kosztów? Czy takiej sytuacji nie ma?

 18. Osobiście nie spotkałam się z przypadkiem nieudanej korekcji. Musisz jednak pamiętać, że zawsze jest jakiś procent ryzyka, że nie wszystko uda się w 100%. W końcu jest to zabieg na żywym organizmie.

 19. To nie jest zły pomysł. Warto jednak zawczasu zadbać o oczy by potem nie mieć problemów http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-dbac-o-oczy-pracujac-przy-komputerze/ Niestety jeśli spędzamy dużo czasu przed kompem, nie będziemy mieli sokolego wzroku.

 20. Właśnie ja zapisałam się na badania kwalifikacyjne, jeszcze nie jestem w 100% pewna, mam milion pytań do lekarza więc zobaczymy.. Czy tylko ja mam wątpliwości ?

 21. Ja też miałam mnóstwo wątpliwości przed zabiegiem. Na szczęście trafiłam do świetnej lekarki - dr Izdebskiej, która bardzo mi pomogła. Wszystko dokładnie mi wytłumaczyła. Robiłam u niej badania, a potem korekcję. Zabieg zakończył się sukcesem - wada została całkowicie usunięta.

 22. Czy dr Izdebska jest lekarzem w cmo laserze ? Bo ja właśnie tam jestem zapisana tylko do innej pani doktor, dr Archackiej. A jaką miałaś wadę ? Miałaś jakieś nieprzyjemne doświadczenia już po zabiegu ?

 23. Ja długo się wahałam, ale mój wzrok był już tak fatalny, że w końcu zrobiłam laserową korekcję wzroku i nie żałuję. Widzę dużo lepiej i wszystko odbyło się bezboleśnie. Zabieg wykonywałam w Weiss Klinik u doktora Łukasza Cwalina i to właśnie go serdecznie polecam!

 24. Ewa, , napisał(a):

  Czy dr Izdebska jest lekarzem w cmo laserze ? Bo ja właśnie tam jestem zapisana tylko do innej pani doktor, dr Archackiej. A jaką miałaś wadę ? Miałaś jakieś nieprzyjemne doświadczenia już po zabiegu ?

  Tak, dr Izdebska przyjmuje w CMO Laser. Miałam usuwaną wadę -5. Teraz mam 0. Rekonwalescencje przeszłam bez jakiś rewolucji. Pierwsze dwa dni były dosyć męczące, miałam zwiększoną wrażliwość na światło, ale potem już było ok. CO do lekarstw, to używałam kropel i to wszystko.

 25. Jak w końcu zdecyduję się na korekcję to mam nadzieję że łatwo przejdę okres rekonwalescencji. Jutro mam wizytę w klinice, zobaczymy co lekarz doradzi i czy się zdecyduję czy nie.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij