Czy warto robić korekcję laserową?

 1. Wiem że korekcję wzroku można także zrobić przy takim zabiegu jak operacja zaćmy http://wyjdzzkolejki.pl/dwie-drogi/ szkoda tylko, że przy zabiegach refundowanych przez NFZ można dostać jedynie jednoogniskowe soczewki, te wieloogniskowe dostępne są przy zabiegach odpłatnych.

 2. Zdecydowałam się jednak. Lekarka była taka cudowna, wytłumaczyła wszystko. Odpowiedziała na każde moje pytanie w taki sposób że wszystko zrozumiałam. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. I zakwalifikowałam się do EBK, już nie mogę doczekać się efektów.

 3. Z takimi sprawami to najlepiej udać się do dobrego okulisty. Ja chodzę do doktora Hanarza z "oko akcent". Zawsze miałam jakieś problemy z oczami, ale wydaje mi się, że pierwszyraz ktoś faktycznie podchodzi do tego profesjonalnie i że jestem pod dobrą opieką :)

 4. Ewa, , napisał(a):

  Zdecydowałam się jednak. Lekarka była taka cudowna, wytłumaczyła wszystko. Odpowiedziała na każde moje pytanie w taki sposób że wszystko zrozumiałam. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. I zakwalifikowałam się do EBK, już nie mogę doczekać się efektów.

  A gdzie będziesz robiła zabieg? Ja przymierzam się do lasera już długo i chyba w końcu zdecyduję się w styczniu. Chciałam teraz między świętami, ale w klinice najbliżej mnie nie mają już niestety terminów. Umówiłam się zaraz po nowym roku na te wszystkie badania.

 5. Ja będę mieć zabieg w klinice CMO Laser i to już w najbliższym tygodniu. Akurat w przerwie świątecznej, ja i moje oczy będziemy mogli odpocząć. A gdzie Ty się zapisałaś? Pamiętaj że badania to bardzo ważna rzecz, to od nich zależy czy zostaniesz zakwalifikowana do zabiegu, ale trzeba być pozytywnie nastawionym. A najważniejsze to wybrać świetnego specjalistę, takiego z powołania.

 6. Warto, bo na pewno polepsza się komfort życia. Coraz więcej osób robi sobie korektę laserowa w Czechach zwłaszcza, że ten zabieg jest potem refundowany. Najpierw trzeba wyłożyć na to pieniądze. Moja znajoma spod Cieszyna na pytanie skąd wzięła potrzebne 2 tysiące złoty, podesłała mi lind do strony https://taktofinanse.pl/ z pożyczkami online. Odda sukcesywnie a potem sama dostanie zwrot.

 7. Ewa, , napisał(a):

  Ja będę mieć zabieg w klinice CMO Laser i to już w najbliższym tygodniu. Akurat w przerwie świątecznej, ja i moje oczy będziemy mogli odpocząć. A gdzie Ty się zapisałaś? Pamiętaj że badania to bardzo ważna rzecz, to od nich zależy czy zostaniesz zakwalifikowana do zabiegu, ale trzeba być pozytywnie nastawionym. A najważniejsze to wybrać świetnego specjalistę, takiego z powołania.

  Ja w zeszłym roku miałam robioną korekcję w podobnym okresie, w jakim Ty planujesz zabieg w tym roku. I już na Sylwestra byłam w niezłej formie. Nawet wybrałam się na imprezę i świetnie się bawiłam. U mnie bardzo szybko przebiegł okres rekonwalescencji.

 8. Naprawdę? Super informacja! Może jednak w tym roku też się będę bawić. A jaką metodą miałaś robiony zabieg ?

 9. Ewa ja zapisał się do Weiss Klinik, robią bardzo dokładne właśnie badania. Już czytałam że to najważniejsze! Natalia w Czechach refundowana jest zaćma, mój dziadek robił. Laserowa korekcja jest tak samo płatna jak w Polsce, NFZ nie refunduje lasera niestety :(

 10. Badania są bardzo ważne tak samo jak wybór dobrego i zaufanego specjalisty. Dlatego moje oczy oddałam parę miesięcy temu w ręce kochanej dr Izdebskiej, normalnie miód malina- oczy się świetnie sprawują. Jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na korekcje :)

 11. Rzeczywiście dr Izdebska to fajna i godna polecenia lekarka. Robiłam u niej EBK. U mnie też wszystko się skończyło się dobrze :)

 12. A ja jestem jeszcze przed zabiegiem. Długo zwlekałam z tą decyzją. Dopiero co miałam kwalifikacje, które przeszłam pozytywnie. Na zabieg zapisałam się w styczniu. Już nie mogę się doczekać, kiedy będzie po wszystkim :)

 13. Wszystko będzie dobrze, najgorsze jest tylko to czekanie. Ja byłam ( i nadal jestem) niecierpliwą osobą, dlatego skorzystałam z opcji zabiegu na drugi dzień, dla mnie nawet ten dzień był długi, ale potem już szybko. Rach-ciach i po zabiegu. A gdzie robisz zabieg ?

 14. Zapisałam się właśnie do CMO Laser, dlatego tutaj napisałam. Zabieg będę miała u dr Gadomskiej. Też podobno bardzo dobra.

 15. Świetny wybór :) Mocna i wysoko wykwalifikowana kadra to jedna z zalet tej kliniki. Na pewno będziesz tak samo zadowolona jak ja. Trzymam kciuki :)

 16. Wiem :) Mój wybór nie był przypadkowy. Już wcześniej zrobiłam rozeznanie. Większość osób polecała mi właśnie CMO Laser.

 17. I nastał ostatni dzień roku. Jestem już tydzień po zabiegu i myślałam, że sylwester spędzę w łóżku z bolącymi oczami, a tu nic z tych rzeczy. Kreacja naszykowana i wieczorem idę do znajomych. Oczy mają się świetnie i widzę dobrze. Może nie będę szaleć na imprezie, bo jeszcze nie chcę ich forsować, lepiej zapobiegać. Mimo wszystko jest super i jestem szczęśliwa z zabiegu.

 18. Według mnie nie warto. Jest to bardzo drogi zabieg, który nie zawsze jest trwały. Dla mnie byłoby szkoda wykonywać taki zabieg, bez przekonania, że za rok czy dwa dalej będę widziała tak samo dobrze. Teraz noszę soczewki kontaktowe i bardzo je sobie chwalę. Nie sprawiają mi problemów, są tanie i co najważniejsze - rozwiązują mój problem. W tym sklepie: http://soczewki24.pl/2-soczewki-kontaktowe są bardzo dobre ceny i duży wybór szkieł kontaktowych. Warto wypróbować i zobaczyć czy czasem nie będą one lepszym rozwiązaniem. No i jeszcze zostają okulary, które są modne :)

 19. Ale opowiadasz :) koleżanka jest już 12 lat po zabiegu, ma 45 lat teraz i wada dalej 0! Ja już jestem po, zabieg miałam 5 stycznia, metoda EBK. Oczy jeszcze się goją, ale jest rewelacyjnie super!!!!! Pani Doktor prosiła mnie, żeby dbać o oczy, nie przeciążać i robić przerwy jak bolą czy szczypią. To ważne, żeby właśnie nie mieć znowu okularów. Jakby ktoś miał pytania w kwestii zabiegu to chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami :)

 20. Clementine , sorry , ale ja po dłuższym noszeniu soczewek mam zespół suchego oka . Więc to mi nie służy zdecydowanie . Okularów nie cierpię , w tej chwili je noszę bo muszę jak narazie .A w sumie to już niedługo , bo kupiłam na grouponie optegry laserową korekcje wzroku i niedługo mam zabieg lentivu

 21. Dlaczego wszyscy to lentivu teraz wybierają? :) na zachodzie nie znalazłam kliniki, która by to robiła. Nina daj znać jak będziesz już po, uzupełnisz nam wiedzę z pierwszej ręki :) Powodzenia!!!!!

 22. U mnie akurat było tak ,ze musiałam się wybrac nie na zabieg korygujący wade tylko na zabieg korygujący coś znacznie poważniejszego czyli zaćmę . Niestety w Polsce czeka się bardzo długo na zabieg jeśli zdecyduje się na niego w ramach NFZ . Mi wyznaczyli termin za dwa lata . Dlatego ja zdecydowałam się wyjść z kolejki i jechac na zabieg w ramach dyrektywy transgranicznej do kliniki Optegra w Berlinie .

 23. Berlin?! Na zaćmę od nas z południa jeżdzą do Czech, bez kolejek. Ale ja bym się nie odważyła, bo jak tu się dogadać? :)

 24. no spokojjnie, polska ekipa tam jest i na pewno da się dogadać. Lexum w Ostrawie zadbało o to!

 25. Ja mam astygmatyzm i przy mojej wadzie lepiej zrobić sobie operację niż inwestować w soczewki. Też się zastanawiam nad zabiegiem ale się trochę boje.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij