Daylette a Auglavin - prosze o odpowiedź

  1. Dzień dobry.
    Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Daylette 3 mg + 0,02 mg. Od wtorku (dziś jest piątek) muszę stosować antybiotyk Auglavin 875 mg + 125 mg (dwa razy dziennie jedna tabletka) Czy ten antybiotyk wpływa na obniżenie skuteczności Daylette?
    Chciałabym też zapytać o preparat Clotrimazolum. W niedzielę wieczorem i pon rano użyłam tego preparatu z powodu otarć miejsc intymnych. W ulotce jest napisane że po stosowaniu trzeba odczekać 5 dni, bo może on uszkadzać prezerwatywy. Rozumiem że 5 dni minie w sobotę rano (od ostatniego stosowania preparatu, które miało miejsce w poniedziałek?) i od tego momentu można bezpiecznie stosować prezerwatywy, bez obaw o ich uszkodzenie? Bardzo prosze o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź, ponieważ to dla mnie ważne a niestety nie mam możliwości skontaktowania się z moim lekarzem.

  2. Cześć, miałam podobny problem, ale znalazłam odpowiedź na jednym serwisie: chpl.com.pl/charakterystyka-produktu-leczniczego-Auglavin-23116586-51295105-.html

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij