deficyt kaloryczny

  1. Witam, chciałabym się dowiedzieć ile jest prawdy w stwierdzeniu, że deficyt 8700 kalorii spala 1 kg tkanki tłuszczowej. ?Jeśli jest to stwierdzenie prawdziwe to obliczając deficyt kaloryczny uwzględniamy wyłącznie wysiłek fizyczny czy także energię którą organizm zużywa do funkcjonowania organów czy prezeróżnych przemian bio-chemicznych. Jak to wygląda w rzeczywistości. Ile kalorii zużywa organizm kobiety na właśnie te funkcje życiowe?

  2. leżąc przez cały dzień spalasz, w zależności od masy mięśniowej, 5-10 kcal/godzinę. Kobieta spala w czasie dnia co najmniej 120 kcal, ale nikt nie leży 24h/d, więc średnio spala się przez 24 godziny ok 500kcal. Jeżeli ćwiczysz, chodzisz, biegasz, to, wiadomo, ta liczba wzrasta. Aktywna kobieta spala dziennie ok 3000 kalorii. 1 KG tłuszczu to spalonych 7000 kalorii. Dziennie, zdrowo jest spalać co najwyżej ok. 100g tkanki (deficyt 700 kalorii). Jeżeli jesteś aktywna, to spożywaj dziennie ok 1500-2000 kalorii. Zważaj, aby te kalorie pochodziły głównie z białka, w drugiej kolejności z węglowodanów, najmniej zaś z tłuszczu. Wykup karnet na aerobic, najlepiej znajdź klub z zajęciami non stop, żeby sobie wpaść o dowolnej porze. Najważniejsze, żeby chodzić codziennie, konsekwentnie. Jeżeli jesteś z Warszawy albo okolic, to zobacz sobie na grafik http://www.pl.fitnesspark.pl/strona.php?28941

    Podziękowali (1):

  3. O, widzę że nie ja jeden chodzę do Fitness Parku. Spoko jest to, że oni mają właśnie tryb zajęć non - stop. Bo to daje bardzo dużą dowolność. Poza tym z FP są trzy obiekty w Warszawie, więc jeśli komuś zależy na tym, żeby trafić właśnie tam, to właściwie może sobie wybrać lokalizację, która najbardziej mu pasuje.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij