Dieta proteinowa dr Dukana

1. Jeżeli kogoś interesuje więcej przepisów to mogę podać link --bo tu na forum nie mogę
    pozdrawiam

2. Znalazłam coś takiego....
    Ciasto migdałowe

Zostały mi żółtka od bez, stąd ten przepis...
    4 żółtka
    1 całe jajo
    5 łyżek skrobii kukurydzianej
    2 łyżki słodzika do pieczenia
    1 twarożek homo waniliowy
    pół aromatu migdałowego
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

Żółtka i jajko potraktować lekko mikserem na pół-pianę, dodać reszte składników i pomiksować z 2 minutki.
    Wylać na keksówke wyłożoną papierem i do pieca na 40 minut w 180 stopniach.

3. Przepis na chlebek troszkę inna wersja ale pyszna(znalezione gdzieś na necie)

Składniki:

- 3 jajka
    - kostka chudego twarogu ( 200 gram )
    - 6 łyżek otrębów owsianych
    - 4 łyżki otrębów pszennych
    - 1 łyżeczka proszku do pieczenia
    - szczypta pieprzu i soli

Przygotowanie:
    Rozdzielamy białka jajek od żółtek. Z białek ubijamy sztywną pianę.
    Do żółtek dodajemy kostkę białego twarogu i proszek do pieczenia.
    Wszystko mieszamy mikserem. Po chwili dodajemy otręby, pieprz oraz sól i dalej miksujemy.
    W momencie jak składniki dobrze się połączą, odkładamy mikser i dodajemy do masy ubite białko.
    Ostrożnie wszystko mieszamy łyżką.
    Wykładamy na foremkę( ja mam taka małą prostokątną silikonową) i pieczemy ok 40min w 160st.
    Ja dodałam jeszcze wyciśnięte 2 ząbki czosnku, można również dodać zioła.
    "Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu.Czas i tak upłynie."
    H. Jackson Brown Jr.

4. Witam was :)
    znowu pustka nastąpiła trudno ale mam nadzieje ze każdy w jakiś sposób dietuje i gubi nadwyżke swoich kg :)
    Krystyno przepisy super napewno skożystam z ciasta migdałowego bo uwielbiam słodkie :) swoich przepisów mam również dużo szczególnie na słodkości :)
    U mnie przez kilka dni waga stała i dzis w końcu coś ruszyło zobaczymy czy uda mi sie do 7 zejsc do 15 go bardzo bym chciała :)
    Piszcie kochane zaglądam często ale brak mi waszych wpisów .
    Miłego dnia życzę :)

5. KasiaPo - ciesze sie Kasiu, ze jeszcze pamietasz moje polksiezyce :)
    Przypominam przepis: 125g cukru
    200g masla
    250g maki
    200g zmielonych migdalow
    2 zoltka
    cukier puder wymieszany z waniliowym do posypania
    Z maki,cukru i zmielonych migdalow zrobic "wulkan".Do kratera wbic zoltka.Zimne maslo pokroic na male kawalki, obsypac nimi wulkan i...ugniatac...tak dlugo az powstaniejednolita kulka.Dziele te kulka na 7 czesci (nie wiem dlaczego 7).Z kazdej z nich kulam cienka "kielbaske" - o srednicy ok.1,5-2cm.Kazda z kielbasek zawijam osobno w folie spozywcza i wkladam do lodowki na na ok.godzine (czasem ciasto zostawiam w lodowce przez noc albo i dluzej).Potem wyjmuje i jak troche zmieknie, odcinam po kawalku (ok.2cm) i rekami formuje rulonik, z ktorego ukladam na wylozonej papierem do pieczenia blaszce, polksiezyc.
    Pieke w nagrzanym do 180 stopni piekarniku ok.15 min - moze byc troche krocej lub dluzej-zalezy< od piekarnika.Nie moga byc zbyt przypieczone.Powinny byc lekko zlote.Zanim zdejme (ostroznie) z blachy daje im troche przestygnac.Ciasto jest bardzo kruche i cieple moze sie polmac.Troche przestudzone (nie musza byc zupelnie zimne) posypuje cukrem pudrem wymieszanym z wanilia lub cukrem waniliowym.
    Wystudzone- przechowuje w blaszanej puszcze.Trzymaja sie nawet pol roku.
    I pamietasz Kasiu? ZAWSZE sie udaja :) Podany przpis mozna oczywiscie podwajac lub potrajac -jak kto chce ;) Ja zwykle robie podwojna porcje.
    Powodzenia i smacznego :)
    Jesli jeszcze jakis przepis potrzebny - chetnie sluze pomoca.Mam ewentualnie przepis na wykorzystanie pozostalych bialek - robie z nich kokosowe ciasteczka.Napisz czy Cie interesuje :)
    Pozdrawiam opustoszale forum.

Podziękowali (1):

6. Witajcie Kochani....
    Jak sobie pomysle..jak tu było rok temu ...a było nas tu bardzo duzo.....szkoda że teraz nikt nie ma czasu...
    Weteranko.....tak pamietam zawsze sie udają..nawet mi :) ...bardzo Ci dziekuje za przepis....a najbardziej dzieci ..jak sie dowiedziały ze Weteranka :) napisała przepis...radosc wielka była :) ...tak że jeszcze raz dziekuje.
    Napewno w tym roku tez beda na Swiatecznym stole....a z pozostałych białek upekło by sie kokosowe ciasteczka ;) ...tak wiec jesli byś miała chwilke czasu...
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie....
    a Co do diety.....jest dobrze..powiem wiecej bardzo dobrze.. :) ...waga zaczyna leciec w dół...jej boje sie troszke ty swiąt...aby waga nie zwariowała ;) ...

Podziękowali (1):

7. Kasiu mila :)
    Przepis na ciasteczka kokosowe.Podam na 2 bialka (oczywiscie mozna zwiekszac proporcje ).
    Skladniki: 2 bialka
    100g cukru pudru
    150g wiorkow kokosowych
    odrobina proszku do pieczenia
    aromat waniliowy
    Wiorki kokosowe podsmazyc na suchej patelni na zloty kolor (uwaga- najpierw nic sie nie dzieje - potem bardzo szybko), wystudzic.Bialka z cukrem zbic na BARDZO sztywna piane.To wazne!!!Dodac zlote wiorki,kilka kropelek aromatu waniliowego i wymieszac lyzka.Na blasze wylozonej papierem do pieczenia, przy pomocy dwoch malych lyzeczek ukladac male "kupki".Ja robie nie wieksze niz orzech wloski - takie na jeden chapsik ;)
    Piec 20 min w nagrzanym do 150 stopni piekarniku.Po przestygnieciu mozna spod posmarowac biala, roztopiona czekolada...albo ciemna...Moi domownicy nazywaja je rafaello :)
    Kasienko - przepis prosty, szybki i PEWNY :) smacznego :)
    Buziaki i powodzenia!!!

Dzanka!!!!Spoznione ale serdeczne zyczenia urodzinowe dla Twojego Krolewicza!!!
    Niech sie dalej zdrowo chowa.Widzialam fotki...sliczny Chlopak.Tobie rowniez gratulacje- szczesliwa Mamo!!!
    A jak waga ?? ? Udalo sie do urodzin?

Serdeczne pozdrowienia :)

Podziękowali (1):

8. Witajcie Kochani....
    Weteranko..jestes Kochana...bardzo ale to bardzo Ci dziekuje...ciasteczka kokosowe bede robiła jutro ..napisze jak wyszły ;) ....mam nadzieje że mi wyjdą....
    Gdzie są wszyscy............... ?? ?? ?? ?? ?,,,

Podziękowali (1):

9. Dobry wieczór ....
    Kochani ciasteczka pachna w całym mieszkaniu...Weteranko...przepis pewny :) :) :) udało sie :) :)

10. Ciesze sie Kasienko :) Wiedzialam, ze sie uda :) A...ze pachna...prawda ;) kuszaco i smacznie...
    Brawo Kasia!!! no i...oczywiscie SMACZNEGO!!!

Podziękowali (1):

11. Witam po tak długiej nieobecności :)
    Weteranko serdecznie dziekuję za życzenia dla Marcelka . Faktycznie juz duży jest , taki fajny i pocieszny :)
    Z wagą niestety nie udało sie za dużo pokus miałam. teraz aby jakoś swięta i sylwestra przeżyć i bedzie oki od Nowego Roku nadal bede systematycznie i bez kuszenia się na inne dobre rzeczy na diecie choć powiem szczerze , że ostatnio weszłan na link o siecie owsianej czy jakoś tak musze wyszukac w wolnej chwili ponoć bardzo podobna do dukana i też szybko sie chudnie :)
    Uciekam spać bo póżna pora już jest pozdrowionka dla wszystkich :)

12. Witam milutko- :-)
    Dzanko mi tez się nie udało zgubić zbędnych kg ale tez za bardzo się nie starałam- :-) -po Nowym Roku zacznę na nowo -teraz mam 81,8 czyli -5KG-.
    Wszystkim życzę Pięknych Świąt Bożego Narodzenia i lepszego Nowego Roku--pozdrawiam

13. Kochani ....Zdrowych wesołych Świat Bożego Narodzenia....
    oraz szczesliwego Nowego Roku.....

14. Ja również życze wszystkim Zdrowych radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :)

15. Oj po Nowym Roku trzeba bedzie sie wziąść ostro do roboty aby zgubic te nadwyżki kg :)

16. Kochani życzę Wam z całego serca zdrowych pogodnych świąt pełnych rodzinnego ciepła :)

17. "Jest w moim kraju zwyczaj, ze w dzien wigilijny.
    przy wzejsciu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
    ludzie gniazda wspolnego lamia chleb biblijny,
    najtkliwsze uczucia przekazujac w tym chlebie.

Ten bialy kruchy oplatek, pszenna kruszyna chleba,
    a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba.
    Na ziemie w noc wtulona, Bog schodzi jak przed wiekami.
    Bracmi sie znowu poczynmy,przebaczmy krzywdy gdy trzeba.

Podzielmy sie oplatkiem,chlebem pokoju i nieba."
    C.K.Norwid

Kochani...dzielac sie z Wami oplatkiem, skladam serdeczne zyczenia - pokoju w sercach,harmonii rodzinnej,
    duzo zdrowia i optymizmu na Swieta i caly Nowy Rok.

Podziękowali (1):

18. Witajcie Kochani/ Kochane:*
    Mam nadzieje, że mnie jeszcze pamiętacie :)
    Wszystkim życzę Wesołych , spokojnych, zdrowych, rodzinnych Świąt
    Aby Wam się spełniły wszystkie marzenia..no i oczywiście dopięcie wymarzonej wagi :) :)

19. Witam Wszystkich w Nowym Roku :)
    Podejmuje probe aktywacji naszego pograzonego w zimowym snie forum.
    Sa ochotnicy ?? ?

Podziękowali (1):

20. Witaj Weteranko... :)
    ja jestem ochotnikiem :) ...chcetnie bym chciała ...tak jak kiedys ....czytac i pisac...jak ida nam próby pozbywania sie zbednych kilogramow .. :)
    musze powiedziec..ze w świeta poległam .. :( ....

21. Witam dziewczyny :) ja też chętnie dołączę do waszego grona. Postanowienie noworoczne przypuszczam tak jak u każdej " pozbyć się nadmiaru kilogramów" 1 stycznia na wadze było 73 dziś 72,9 kg. Nie stosuję Dukana tylko tzw zdrowe jedzenie, staram się aby nie było bardzo kaloryczne i oczywiście nie jem słodyczy. Ćwiczę na orbiterku 3-4 razy w tygodniu, piję dużo zielonej herbaty i nie jem wieczorem ale pozwalam sobie czasami na lampkę wina. Dziewczyny napiszcie ile teraz u każdej na wadze i jaką dietę stosujecie czy ćwiczycie ?
    U mnie za oknem biało i zimno, wieje silny wiatr.
    Przesyłam gorące pozdrowienia :)

Podziękowali (1):

22. Witajcie Kasie :) Milo Was slyszec...
    Ja nie wiem czy jest ktos, kto nie polegl w swieta ;)
    Nie pisalam o tym wczesniej ale teraz napisze.
    Trzy tygodnie przed swietami stosowalam diete oczyszczajaca dr Ewy Dabrowskiej.Nie robilam tego wlasciwie zeby schudnac tylko zeby pozbyc sie paskudnego bolu miesni prawej reki i sie odkwasic.
    Cos Wam powiem...Dukan to pikus.
    W diecie oczyszczajacej wolno jesc tylko warzywa (niektore) i male ilosci owocow (nie wszystkich) i nie wolno pic kawy(oczywiscie pilam)
    Moze stosujac ja latem jest latwiej...teraz bylo koszmarnie...nikomu nie polecam.
    Skutek...-3kg,zlagodzenie bolu reki, likwidacja obrzekow( czyt.worow pod oczami),lepsze samopoczucie oraz zrozumienie dlaczego kroliki caly czas cos gryza ;)
    W swieta oczywiscie byla przerwa w oczyszczaniu, ale...wlasciwie to tak bardzo nie nagrzeszylam.
    I teraz sie zastanawiam co znowu zrobic... bo do mojej ukochanej wagi powinnam zrzucic jeszcze ze 4 kg.
    Na pomidory i brukselke nie moge juz patrzec...u zupie z kapusty nie ma mowy.
    Jestem w tzw.kropce.
    Za wszystkie ewentualne sugestie z gory dziekuje.
    Pozdrowienia :)

Podziękowali (1):

23. Witajcie Kochani.. :)
    Kasiu09......u mnie waga..1 stycznia ...pokazała 82 niestety :( ...a było juz 70....
    ale wziełam się za siebie...jestem znowu na dukanie..5/5....chodzę dwa razy w tygodniu na aeroik..
    mam nadzieje ze kg..znowu polecą....
    Pozdrawiam wszystkich ....

24. Weteranko ...witaj serdecznie... :) ...
    moze tez spróbuję ta diete oczyszczajacą...kurcze....nie wiem czy dam rade...

25. Kasia z tego co pamiętam to masz chyba 177cm wzrostu a ja tylko 169 czyli można powiedzieć, że nasza tusza wygląda tak samo :)
    weteranko też mnie skusiłaś tą dietą pani dr muszę coś o niej poczytać. Nie wiem co Ci doradzić, najlepiej wiesz sama bo tyle schudłaś i chyba jako jedyna osiągnełaś zamierzony cel i nie wróciłaś do wagi wyjściowej.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij