Dobre domy opieki

 1. Szukam dobrych domów opieki dla seniorów w południowej Polsce, część rodziny jest ze Śląska, część z Małopolski więc interesują ośrodki w tych województwach. Takich które zagwarantują stałą opiekę medyczyną, ale też towarzyską, kulturalną bo mama jest jeszcze z pokolenia dawnej inteligencji międzywojennej.

 2. Niech Pani sprawdzi domy opieki w Rogoźniku i Myszkowie na Śląsku, z kolei w Małopolsce w Zabierzowie Bocheńskim i zapieckowy ośrodek we Wieliczce.
  Wszystkie o podwyższonym standardzie więc będą moim najlepsze z tych okolic.

 3. Dziękuje bardzo za odpowiedź, gdzie mogłabym więcej się dowiedzieć o tych ośrodkach?

 4. Najlepiej na stronie: http://www.zapiecek.biz/
  Ale jeśli ma Pani jakieś pytania to mogę powiedzieć mniej więcej jak w nich jest.

 5. Czy w tych ośrodkach opieka jest całodobowa? Personel opiekunczy? I troskliwy? Z odwiedzinami żadnych problemów nie ma?

 6. Wiesz najlepiej się skontaktować i samemu zbadać przy wizycie i póxniej przy odwiedzinach, bo z tymi problemów nie ma. To ośrodek o podwyższonym standardzie, więc wiesz jak personel by nie spełniał oczekiwań to wylatuje. Prywatne ośrodki działają na zasadzie, płacisz wymagasz, więc standardy opieki są wysokie. Przynajmniej w tych zapieckowych ośrodkach.

 7. Ale dlaczego od razu dom opieki? My zapewniliśmy naszej mamie opiekunkę, która mieszka z nią i pomaga jej cały czas. A kontaktowaliśmy się z firmą Trusty. Naprawdę, świetna opieka, mimo tego, że nie jest najtańsza, to jestem pewna, że jest na najwyższym poziomie i że o nic nie musimy się martwić.

 8. Moja babcia też ma opiekunkę, skorzystaliśmy z oferty http://medikarhomecare.pl/ Pani przyjeżdża do babci na prawie cały dzień. Zajmuje się nią na medal, babcia ją bardzo lubi i widać, że dobrze się czuje w jej towarzystwie. O wiele lepiej też funkcjonuje, wychodzą nawet na spacery o czym wcześniej babcia nie chciała słyszeć. Korzystamy też z pomocy rehabilitanta z tej samej placówki.

 9. Pod Warszawą w Nowym Dworze Mazowieckim jest też dobry dom opieki, nazywa się Dom Rodzinny, jakby ktoś potrzebował. Klasycznie na NFZ mozna i tez prywatnie. Warunki maja dobre, zresztą można tez podjechac i samemu zobaczyc :)

 10. My kiedyś dostaliśmy adresy na Śląsku w szpitalu Geriatrycznym (http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/poradn...) gdzie była Babcia. Ale niestety było to kilka lat temu. Niestety Babcia nie zdążyła skorzystać z ośrodka. Ale może tam zapytaj, oni na pewni Ci podpowiedzą.

 11. Niestety nie jestem z południowej Polski, mieszkam w stolicy i mogę od razu z czystym sumieniem zostawiać Ci namiar na prywatny dom opieki w Warszawie. Moi rodzicie, którzy mają już po 78 lat sami chcieli tam trafić, to była ich decyzja. Wiedzieli, że lepiej będzie im z czyjąś pomocą. Ja niestety mieszkam za daleko i przy codziennych obowiązkach nie daję rady jeździć do nich codziennie. Tutaj strona dla zainteresowanych https://www.prywatnydomopieki.eu/.

 12. Bardzo interesujacy wątek wiec uwazam ze warto go nieco odswiezyc. Doskonale wiem, że opieka nad starszą, schorowaną osobą jest bardzo trudna, więc nie oceniam ludzi, którzy decydują się na oddanie bliskej osoby do domu opieki, bo sama tak postąpiłam. Mój dziadek ostatnie dwa lata życia spędził w Domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ . Miał tam dużo lepszą opiekę, niż byłabym w stanie ja zapewnić mu w domu.

 13. W okolicach Warszawy w tym domu opieki seniorzy czują się jak w domu http://domseniora24.pl/ mają zapewnioną najlepszą opiekę i wsparcie w takim stopniu jak go potrzebują. Do tego wizyty lekarza, smaczne posiłki, komfortowe pokoje. To miejsce godne polecenia, niektóre osoby starsze same podejmują taką decyzję by w takim ośrodku się znaleźć. Mają tu zajęcia, rozrywki i kontakt z innymi ludźmi w swoim wieku.

 14. samm sie niedawno nad sobą zastanawialem lata lecą mam już prawie 60 lat i czuję ten upływ czasu, sił mi jakoś ostatnio brak, córka mi kupiła geriamoc witaminy, wyczytała że dodadzą mi energii i sił, już po tym tygodniu brania czuję się lepiej oby tak dalej było, bo zawsze byłem człowiekem aktywnym i mi ciężko z tym brakiem sprawności

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij