dodatnie ANA1 a planowanie ciąży

  1. Witam. Od 2,5 roku bezskutecznie staram się zajść w ciąże. Po odstawieniu w lutym cyclo-progynovy miałam wynik bety 19,4 ale po 2 dniach było już 17,9 (rano) , 12,4( popołudniu). Choruje na niedoczynność tarczycy i insulinooporność. W piątek (10dc) miałam pierwszy monitoringu lekarka stwierdziła widoczny pęcherzyk dominujący (11,75mm). W 14dc kolejny monitoring - czy rośnie i czy Pęknie, jak nie to planujemy podanie pregnylu. Jednak odebralam wynik Ana1 - dodatni. Zleciłam wykonanie Ana2. Moje pytanie : czy gdyby cudem doszło do zapłodnienia w tym cyklu, to czy mimo braku wyniku Ana2 można bybyło wprowadzić jakieś wstępne leczenie które zapobiegło by wczesnej utracie ciąży i donoszenia jej bez komplikacji? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  2. Sama niestety nie mam aż tak dużej wiedzy, aby coś Ci tutaj odpowiedzieć, ale spróbuj poszukać informacji na ten temat na blogu dla kobiet planujących zajść w ciążę, a konkretnie http://byc-rodzicem.pl . Z tego co zauważyłam, można tam znaleźć wiele cennych porad i mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedź. Trzymam mocno kciuki za to, aby Ci się udało zostać mamą. Pozdrawiam serdecznie.

  3. Moja żona miała dodatnie ANA (też problemy z tarczycą, suplementuje lewotyroksynę) i zaszła w ciąże w 6. cyklu. Wszystko było w porządku.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij

mamZdrowie.pl szybka rejestracja

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestrując się akceptujesz Regulamin serwisu.

Zamknij

mamZdrowie.pl przypomnienie hasła

Masz już konto? Zaloguj się

Zamknij