Dom seniora

  1. Mój problem jest dość kontrowersyjny ale chcę oddać mamę o domu opieki. Już pisze dlaczego tak jest. Mama jakiś rok, 1,5 roku temu miała lekki udar, ma nie do końca sprawną jedną rękę, ale to akurat najmniejszy problem. Chodzi o zmianę jej psychiki, zawsze była osobą trudną ale teraz to już przechodzi pojęcie. Najpierw przyjeżdżałam do niej 2 razy dziennie żeby nakarmić ją zostawić jedzenie, dać leki i pogadać co by nie czuła sie sama. Jednak teraz jest to znacznie trudniejsze poniewaz stan zdrowia bardzo sie jej ostatnio pogorszyl. Myslalam wiec o domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu/ w Piotrkowie Kujawskim bo slyszalam ze troszcza sie tam o swoich podopiecznych jak trzeba. Co myslicie?

  2. Niestety nie mogę pomóc :( Ale może ktoś z innych forumowiczów mi poleci jakiś dom opieki ze stolicy lub gdzieś pod Warszawą?

  3. Dom opieki "Nadzieja" sobie zobacz. Jest w samej warszaiwe.

  4. Wiele osób starszych wymagających opieki i rehabilitacji przenosi sie do domów opieki - i wcale nie ma się co dziwić. Takie rozwiązanie to spore udogodnienie nie tylko dla osoby starszej, ale też rodziny. Ja mogę wam polecić http://domseniora24.pl/ pod Warszawą. Poza warunkami lokalowymi na poziomie, stała opieka, i zajęciami dodatkowymi podopieczni są pod kontrola pielęgniarek i lekarzy chętnych do pomocy o każdej porze.

  5. Dla mnie to była bardzo trudna decyzja, bo chciałam się sama opiekować mamą, ale nie podołałam :( Na szczęście znalazłam dla mamy bardzo dobry dom opieki w Nowym Dworze Mazowieckim. Mama jest w ZOLu "Dom Rodzinny". Ma tam dobre warunki, więc troche mnie to pociesza.

  6. Domy seniora powinny być odpowiednio przygotowane dla osób starszych, które często mają już problemy z poruszaniem się. Dla przykładu w łazienkach powinny być specjalne poręczę i uchwyty. Takie wyposażenie łazienek można kupić na przykład w sklepie https://www.ole.pl/category/kosze-na-smieci

  7. W takim domu seniora osoba starsza czy schorowana może mieć o wiele lepsze warunki niż we własnym domu. I opiekę, szczególnie mowa o osobach samotnych. Nad morzem zobaczcie na ofertę https://domseniora-jaso.pl/ . Moja znajoma ma tam babcie obecnie. Zachwycone są obie warunkami, to nowy, bardzo dobrze wyposażony dom a opieka godna podziwu. Zarówno dla osób zdrowych jak i z chorobami.

  8. To prawda, więc jeśli nie możesz zapewnić starszej osobie, dobrej całodobowej opieki w domu to zdecydowanie lepsze warunki będzie miałam w takim https://www.comfortlife.com.pl/ domu seniora gdzie codziennie jest lekarz, można korzystać z rehabilitacji i dobrej kuchni bo gotują jedzenie na miejscu

  9. Jeśli występują także problemy z odżywianiem to ja bym polecała zainteresować się nutridrinkami. Poczytajcie o tym jak działa Fresubin Protein Energy: https://zywieniemaznaczenie.pl/fresubin-protein/ . Preparaty te są dostępne w aptekach sieci DOZ.

  10. Ja to na starość mogłabym iść do takiego domu. Zawsze to jakaś społeczność. Niedawno zapisaliśmy do takiego miejsca moją babcię i teraz cieszy się, kiedy ją odwiedzamy. Żeby nie poszerzała się jej choroba (demencja), mama kupiła jej takie https://seniorlux.pl/Kolorowanki-c520 kolorowanki do trenowania odruchów. Naprawdę pomagają.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Więcej opcji

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij