Domowe sposoby na przeziębienie

  1. Obecnie podaję od 3 miesięcy Vitamarin Junior. Skończyliśmy kurację wysycającą, teraz tylko profilaktycznie po dwie kapsułki. Odpornośc faktycznie się poprawiła, nawet jak dzieci coą złapią to dużo szybciej i łagodniej przechodzi.

  2. My tez stosyjemy ten syropek ale trochę krócej, koleżnka mi o nim wspomniała, poszliśmy do apteki i kupiłam małemu, pani w aptece mówiła, że dużo mam go kupuje więc może jest skuteczny :)

  3. Nawet nie wiedziałam, że taki jest popularny. Z pewnością dużym plusem jest brak konserwantów i sztucznych barwników.
    U nas już kolejny miesiąc i tylko jeden dzień w domu, ale to raczej przez fałszywy alarm :-)

  4. No to suprer!  U nas na razie tez bez chorób i mam nadzieję, że to  min. dzięki temu syropkowi :)

  5. ja biorę colostrum genactiv. colostrum to naturalny srodek uzyskiwany z siary bydlęcej, od wieków stosuje się go w medycynie naturalnej.  jestem zwolennikiem naturalnych metod leczenia, staram sie nigdy nie uzywac antybiotyków, ale colostrum na tyle zabezpiecza organizm przed chorobami że na szczęscie nie ma takiej potrzeby. Biorę go ja i moja 8 letnia córeczka, która teraz choruje 3 razy rzadziej niż kiedyś. http://genactiv.eu/pl/offer/18/genactiv_colostrigen.

  6. A długo trzeba podawać taki syropek dzieciom? I od jakiego wieku mozna go stosować?

  7. Z takich od dawna stosowanych u nas dodatkowych form zabezpieczenia jest miód pszczeli. Dzieciaki go uwielbiają i w okresie jesienno zimowym często im podaję. Ale same tego typu metody to niestety za mało :-(

  8. Mój mały na miód jest uczulony, czosnek i cebula odpadają bo juz z daleka krzyczy. Dlatego tez podaję różne witaminki i suplementy. O tym Vitamarinie słyszłam dużo pozytywnych opinii i chyba jutro zaopatrzę się w ten syrop.

  9. a słyszał ktoś o groprinosine? widzę, że na innych forach jest polecany. jest ktoś kto stosował?

  10. Ja musze teraz koniecznie zapytac lekarza o ta groprinosine.Nie pierwszy raz słysze własnie o tym ze jest skuteczna ,wiec chyba czas własnie zaczac wzmacniac sie i takim lekiem.

  11. a co polecacie z lekow na przeziębienie? Bo mi sie własnie dziecko rozchorowało a boje sie ze znów będa antybiotyki

  12. Jakiś czas temu znalazłam bardzo fajny artykuł na temat naturalnych metod leczenie i profilaktyki przeziębienia. Był chyba na  aptekimedyczne.pl, ale w tej chwili nie moge go znaleźć :( Tak czy inaczej – pisali dużo przede wszystkim o tym, żeby się dobrze ubierać, chronić nogi i głowę, nie bać się świeżego powietrza, no i standardowo soki z malin, miód, cebula, czosnek. I mieli jeszcze artykuł, w którym wypisywali zioła na przeziębienia, ale zapamiętałam tylko miętę pieprzową, lipę, rumianek i czarny bez :(

  13. Ja tez uwazam ze jednak lepiej zapobiegać niz leczyc,dlatego najlepiej oczywiscie w tym czasie zdecydowanie lepiej jest wzmacniać nasza odporność.

  14. Ja przede wszystkim nosze czapke i cieple buty, pilnuje zeby mi nigdy nie przemokly butki. Oprocz tego jem czosnek, na przyklad dodaje go do salatek ;) pije herbatke z cytrynka, jem duzo owocow, przede wszystkim cytrusow. Nie biore zadnych lekow raczej, ale za to codziennie do herbaty dolewam sobie tran w plynie, bo to naprawde bardzo dobrze wzmacnia odpornosc. Taki kupilam sobie, o fajnym aromacie.
    http://gal.com.pl/pl/ulotki-suplementy/49-tran-norweski-olej-z-watroby-dorsza.html

  15. ja polecam 
    szklanka wody łyżka imbiru w proszku, sok z jednej cytryny łyżka miodu. wodę z imbirem zagotować zdjąć z gazu dodać resztę składników  i bardzo ciepłe pić kilka razy dziennie. skuteczne.
    gdy boli gardło zaparzyć herbatę z szałwii, dodać łyżkę soli, 15 kropli propolisu, sok z 1/2 cytryny i płukac ciepłą miksturą kilka razy dziennie, bardzo skuteczne nawet przy anginie ropnej.
    dziecią a mam ich dwoje 3 i 5 lat można podawać zdrowe posiłki rozgrzewające organizm na bazie kaszy jaglanej na słodko, młodszym można gotować kokoh
    polecam " odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą "- żak cyran
    super książka,
    ograniczyć w czasie zimy produkty z mleka krowiego czyli mleko, twaróg , jogurt, słodkie serki itp - wychładzają organizm i powodują większe wydzielanie się śluzu.
    dodatkowo stosowałam  sanbucol- wyciąg z czarnego bzu
    oraz tran
    wszystkie w/w sposoby są sprawdzone, skuteczne i zdrowe 
    dodatkowo polecam często wietrzyć mieszkanie
    otwieramy szeroko okna zamykając drzwi do danego pomieszczenia po 5-10 minutach zamykamy okna i następne pomieszczenie i tak całe mieszkanie unikając przeciągów.
    życzę  zdrowia i pozytywnego myślenia - co ma być to będzie a ja wierzę że będzie ok :)

  16. gdy już  po domowemu się nie da i trzeba wspomóc kurację należy wybrać najodpowiedniejszy dla siebie lek i nie dać się reklamą
    "Pokusiłam się o przewertowanie jednej z aptek internetowych i 
    znalazłam: 
    Ascalcin Plus Grapefrut 14 saszetek musujących/8,54zl 
    Skład: 500mg kwasu acetylosalicylowego, 300mg kwasu askorbowego, 
    200mg jonów wapnia 
    Aspirin C 10 tabletek musujących /13,50zl 
    Skład:400 mg kwasu acetylosalicylowego, 240 mg witaminy C 
    Coldrex Hot Rem + witamina C 10 saszetek /10,45zl 
    Skład: Paracetamol 750 mg; Chlorowodorek fenylefryny 10 mg; Kwas 
    askorbinowy 70 mg 
    Coldrex MaxGrip C tabletki 12szt/8,91zl 
    Sklad: paracetamol 500mg, kofeina 25mg, Chlorowodorek fenylefryny 
    5mg, wodzian terpinu 20mg, wit C 30mg 
    Efferalgan Vitamin C 10 tabletek musujących /6,46zl 
    Sklad: paracetamol 330mg, witC 200mg 
    Febrisan TABS 12 tabletek/ 9,68zl 
    Skład:500 mg paracetamolu, 25mg kofeiny, 5mg fenylefryny 
    Fervex D 8 saszetek/10,51zl 
    Skład: Paracetamol 500 mg, Kwas askorbowy 200 mg, Maleinian 
    feniraminy 25 mg. 
    GRIPEX 12 tabletek / 7,92zl 
    Sklad: Paracetamolu 325mg + Pseudoefedryna 30mg + Dekstrometorfan 
    10mg 
    Gripex HotActiv 8 saszetek w kartoniku / 9,09zl 
    Sklad: Paracetamol 650mg + Fenylefryna 10mg + Witamina C 50mg 
    Grippokaps 12tabl / 5,17 
    Sklad: paracetamol 250mg, Chlorowodorek pseudoefedryny 30mg 
    Paracetamol 20tabl / 3,70 
    Sklad: paracetamol 500mg 
    Polopiryna C 10 tabl musujących / 7,39zl 
    Sklad:500 mg kwasu acetylosalicylowego i 200 mg kwasu askorbowego 
    Scorbolamid 20 drażetek / 5,94zl 
    Sklad:300 mg salicylamidu + 100 mg kwasu askorbowego + 5 mg rutozydu 
    Solpadeine 12 tabl. Musujących / 8,36zl 
    Skład: Paracetamol - 500mg; Fosforan kodeiny 8mg (składnik 
    przeciwbolowy i przeciwkaszlowy); Kofeina 30mg; 
    Tabcin Trend 12 kapsułek / 15,65 
    Skład: maleinian chlorfenyraminy 2 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 
    30 mg, paracetamol 250 mg. 
    Theraflu ExtraGRIP 10 saszetek / 13,09zl 
    Sklad: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, 
    maleinian feniraminy 20 mg. 

    I tabletki z wit C + rutyna: 
    Cerutin 125 tabletek / 6,45zl 
    Skład: 25 mg rutozydu i 100 mg kwasu askorbowego 
    Ascorutical 30 kapsułek / 6,38zl 
    skład: Witamina C (Kwas askorbowy) - 100 mg, Rutyna - 25 mg, Wapń 
    (jako węglan wapnia i wapnia wodorofosforan) -100 mg 
    Ascorutical FORTE 20 tabletek powlekanych 7,66zl 
    Sklad: Witamina C (Kwas askorbowy) - 200 mg, Rutyna - 50 mg, Wapń 
    (jako węglan wapnia i wapnia wodorofosforan) -200 mg 
    Rutinoscorbin tabletki powlekane - 30 tabletek (listki , bez 
    pudelka) / 3,30zl 
    SKŁAD: Rutyna 25 mg, Kwas L-askorbowy (witamina C) 100 mg "

  17. Ja mam takie swowje sposoby: na czczo z rana pije miód rorobiony z wodą i z dodatkiem soku z cytryny, do tego czasmi troszkę inny miód manuka,a  gdy np,  mam katar robie sobie inhalacje np. na łyzeczkę leje troszke kropli żołądkowych podpalam to, dmucham i wciagam ten opar. a na gardło takie anginowe takie juz bardzo bolące łyzka cukru zalana spirytusem ,powoli to przełykam żyby całe gardełko to poczuło i zrana zdrowa jak rybcia w wodzie.

  18. Najgorsze, że te choróbska tak szybko się przenoszą. jak jedno z nas coś złapie, to zaraz i dzieci chore, jeden drugiego zaraża. Dorosły wiadomo, coś łyknie i do pracy, a przy dziecku już sie nie da.
    Ostatnie pół roku u nas i tak sie poprawiło, bo kwasy omega sporo dają w budowaniu odporności, ale uważać trzeba i dbać o siebie cały czas.

  19. Spróbuj sok z dzikiej róży, babcia mi zawsze to dawala. Chyba możesz znaleźć go na naturala.pl

  20. Mi babcia robiła sok z czarnego bzu i malin, też się sprawdzały. Póki co jestem zadowolona z vitamarinu junior, ale z przepisow babci warto korzystać.

  21. Ja też dzieciom robię syropki z cebuli, miodu i czosnku, herbatki malinowe ale równieśż nie rezygnuję z kwasów omega i tak jak Ty podaję ten sam syropek.

  22. U nas raczej kurujemy się jak juz coś jest nie tak, ale chyba pomyślę o jakimś zabezpieczeniu długoterminowym.

  23. To juz wtedy sie leczycie :) Lepiej duzo wcześniej pomysleć o odporności i lepiej zacząć podawać kwasy omega, które są bardzo   cenne dla naszego organizmu i wspomagaja odporność .

  24. Domowe herbatki są dobre, żeby się rozgrzać, jak jest bardzo zimno. Teraz każdy wspomaga się lekami na przeziębienie, bo ich skuteczność jest szybsza. Zgadzam się jednak, że jeśli komuś zależy na dobrej odporności to trzeba działać długofalowo.

  25. Dlatego trzeba duzo wcześniej pomyśleć o odporności żeby nie było potrzeby kupowania leków na przeziebienie.  Ale nigdy nie jest za późno :)   U nas pomaga czosnek, cebula, miód i  zawsze syrop z kwasami omega.

    Podziękowali (1):

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij