Ekstracja przy zakładaniu aparatu. Konieczna?

 1. Witam! Pani ortodontka kazała zrobić mi zdjęcia rentgenowskie, potem
  wykonała odlew i stwierdziła, że przed założeniem aparatu trzeba wykonać
  ekstrakcję 4 zębów (piątek) ponieważ w szczęce jest za mało miejsca,
  zęby zaczynają nachodzić na siebie, a do tego posiadam 8-semki.

  Przetrząsnąłem wiele tematów i zdania ludzi są podzielone czy ekstrakcja jest konieczna czy nie.

  Jestem to dla mnie dylemat.

  Proszę o opinię.


  Dziękuje z góry.

 2. Czy jest konieczna to zależy jak masz ułożone zęby. Może faktycznie tak być, że bez niej nie da rady bo zęby się po prostu nie zmieszczą i jeszcze bardziej zniekształcą Ci zgryz.

 3. Ostatecznej oceny sytuacji może dokonać tylko ortodonta, na podstawie zdjęć i wycisku. W niektórych sytuacjach usuniecie zębów jest konieczne, bo w szczęce nie ma miejsca na wszystkie zęby. Jeżeli leczenie zaczyna się w wieku dorosłym ortodonta nie ma możliwości wpływania na rozwój kości szczęki, (można to zrobić u dzieci) i konieczne jest zrobienie miejsca poprzez ekstrakcję.

 4. Powiem szczerze, że spotykałam się z różnymi opiniami na ten temat. na pewno trzeba wyleczyć zęby. Poza tym to też zależy od samego zgryzu, jest to dość indywidualna kwestia. Najlepiej poradzić się ortodonty. Mogę polecić http://dentalavenue.pl/ortodoncja/ Mają ostatnio promocje na aparaty i mogą poszczycić się rewelacyjną kadrą.

 5. Czy ekstrakcja jest potrzebna czy nie najlepiej stwierdzi ortodonta. Co my mamy polecić jeżeli nawet nie widzimy zdjęcia?

 6. Nie martw się, jeśli lekarz tak mówi, prawdopodobnie tak będzie najlepiej dla efektów leczenia. Zawsze możesz skonsultowac sie z innym specjalistą :)

 7. może warto sie skonsultować z innym ortodontą?

 8. u mnie byla konieczna

 9. Również jestem zdania, że warto w takim wypadku skontaktować się z innym ortodontom. Zerknij na tourmediaca.pl - znajdziesz tam najlepszych ekspertów na terenie całego kraju, wiele pacjentów wystawia opinie także już na wstępie wiesz że masz doczynienia z kompetentnym lekarzem. https://www.tourmedica.pl/kliniki/ortodoncja/

 10. Może faktycznie powinnaś jeszcze skonsultowac sie z innym ortodontą.Albo powinnaś może zrobic bardziej dokładne prześwietlenie ,przykładowo pantomograf. Prześwietlenie zebów w takim przypadku robi się aby określic anatomie tego zęba, jego ułożenia w kości itp. Bardzo dobre przeswietlenia robią w pracowni Diagdent na Ursynowie. Tam na pewno doradzili by ci jakie prześwietlenie zrobić..Jesli jesteś z okolic Wa-wy mozesz zajrzec.

 11. Uważam, że najrozsądniej byłoby udać się do ortodonty - ona na pewno określi, czy taka ekstrakcja będzie konieczna... Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Warszawy i poszukujesz dobrego ortodonty, udaj się do gabinetu ODENT - z jego ofertą możesz zapoznać się pod adresem http://dobryortodontawarszawa.pl/

 12. Wielu stomatologów twierdzi, że tak. Jednak jesli któs Wam mówi,ze bedzie potrzebne wyrwanie zebów to polecałabym dokładnie się nad tym zastanowić. Bo być moze inny stomatolog nie będzie uznawał tego za konieczne....

  Poczytajcie sobie również o aparatach ortodontycznych:
  http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/rodzaje-aparatow-ortodentycznych/

  Jest ich bardzo wiele rodzajow i nie wszystkie wymagają takich poważnych zachowań. NIektóre zakłada sie jedynie na noc i nie będa wymagały usuwania zebów.

 13. Też zawsze bałam się wyrywania zębów przy zakładaniu aparatu... A okazuje się, że to wcale nie zawsze jest konieczne :) Ja dzięki temu, że trafiłam do https://www.unidentunion.pl/ , uniknęłam usuwania trzech zębów! Wcześniej stomatolog zapewniał mnie, że to mus, a okazało się że to nieprawda :) I teraz mam już piękne, zdrowe i proste zęby!

 14. Zależy od indywidualnego przypadku. Jednym nie wyrywają wcale, innym dwa, inni muszą zdzierżyć ekstrakcję czterech zębów, żeby zrobić miejsce tym sąsiadującym. Zło konieczne, potem można sobie implant lub jakiś mostek wstawić.

 15. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj to z innym specjalistą, jak https://adental.pl/

 16. Dokładnie jak wyżej... Podpytaj w https://centrumstomatologii.waw.pl/ortodoncja/

 17. Nie znam się na tym, ale warto zrobić porządne zębów. Jak ktoś z Warszawy to polecam pracownię stomatologiczną Diagdent. Mają tam świetny sprzęt i można wykonać różne rodzaje zdjęć.

 18. Jeśli pojawiają się wątpliwości zawsze lepiej się skonsultować z innym ortodontą. Usuwanie 4 zębów to poważna decyzja ale jeśli tak trzeba to osobiście innego wyjścia nie widzę. Znam przypadek gdzie dziewczyna nie zgodziła się na usunięcie i po dwóch latach od leczenia zęby wróciły do stanu sprzed... zwyczajnie z powrotem naszły na siebie bo nie miały odpowiednio dużo miejsca. Usunęła te zęby i założyła aparat ponownie, teraz wreszcie cieszy się pięknym uśmiechem. Na pewno podstawa to dobry lekarz, takiemu warto zaufać. Znajomy bardzo chwalił Vita-Dent w Gliwicach i ich ortodoncję http://vita-dent.gliwice.pl/ortodoncja/ zaufał całkowicie lekarzowi i się opłaciło. Z nieciekawych zębów ma teraz uśmiech prawie hollywodzki.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź

Odpowiadasz jako: Gość

mamZdrowie.pl logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?

Zamknij